fbpx

ДОТи у Богрівці включать у туристичний маршрут "Слідами Першої світової війни"

Наша історія 15:16, 18.04, 2021
НА ФОТО: ДОТи у Богрівці. Фото Андрія Савчука

Село Богрівка, що входить до Солотвинської територіальної громади, має цінну історичну спадщину, яка може привабити туристів. Це австрійська система ДОТів (довготермінових оборонних точок) часів Першої світової війни.

Ці капітальні бетонні споруди унікальні як на той час: в Європі ДОТи в Першу світову будували вкрай рідко, поширеними вони стали в 1930-ті та роки Другої світової війни. Лінія ДОТів у Богрівці мала захищати від російської армії дорогу, що проходить через село.

Фотографіями ДОТів поділився в групі Відкриваємо Прикарпаття: Путівник франківець Андрій Савчук.

“Доти Першої світової війни. Окремі франківські медіа пишуть, що це “прикарпатська лінія Маннергейма”, але це неправда, бо лінія фінської оборони проти радянської агресії була побудована у часі пізніше, і це зовсім інші війни. Мали мало часу і тому віднайшли тільки три з дев’яти дотів, два з яких під зав’язку заповнені місцевим сміттям. Краєвиди в Богрівці фантастичні, від Івано-Франківська навіть не година спокійної їзди автівкою. Місцеві підкажуть, де шукати, перший ДОТ у центрі села і відразу біля церкви”, – пише Андрій Савчук.

Богрівка ДОТ
ДОТи у Богрівці хочуть перетворити в туристичну атракцію. Фото Андрія Савчука
Богрівка у Першу світову війну мала систему ДОТів
У Богрівці в Першу світову звели потужну оборонну лінію з 9 ДОТів. Фото Андрія Савчука
лінія ДОТів у селі Богрівка Солотвинської ТГ
Фото Сергія Савчука

8 ДОТів у Богрівці – однорівневі, а один – рідкісний трирівневий ДОТ, тобто має три “поверхи” бійниць.

ДОТи у Богрівці включать у туристичний маршрут "Слідами Першої світової війни" 1
ДОТи у Богрівці включать у туристичний маршрут "Слідами Першої світової війни" 2
Напис на табличці ДОТа – Fort. Раlаmеnt 30/5 2/12 Sарр.Коmр /1917

Керівництво Солотвинської територіальної громади днями побувало у Богрівці разом з істориком, доктором історичних наук Сергієм Адамовичем. Голова селищної ради Манолій Піцуряк оглянув оборонні укріплення і поховання австрійських вояків, загиблих у боях в 1914-1918 роках.

Депутатка Солотвинської селищної ради, директорка Яблунського ліцею Ксенія Данилюк розповіла, що у 1916 році на території Богрівки проходила лінія фронту і протягом двох років відбувалися запеклі бої австрійської армії з російськими військами. Сьогодні біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці знаходиться 26 могил, в яких перепоховані 100 австрійських солдатів.

Зараз громада працює над розробкою туристичного маршруту «Слідами Першої світової війни», планує розробити туристичні путівники та промоційні заходи, які б зацікавили туристів та потенційних інвесторів.

“Серед пріоритетних завдань селищної ради – зберегти історичну спадщину на території Солотвинської територіальної громади. Ми запланували відвідати усі населені пункти, які входять до складу громади, за результатами розробимо детальні плани збереження та популяризації існуючого історико-культурного надбання, організуємо виставки, фестивалі та інші промоційні заходи», – сказав Манолій Піцуряк.

Він також зазначив, що село Богрівка має великі можливості й перспективи для розвитку дитячо-юнацького спорту та історико-культурного туризму. Селищна рада буде сприяти цьому та шукатиме можливі джерела фінансування для реалізації проєктів, спрямованих на сталий розвиток Богрівки.

КУРС запрошує додаватися до фейсбук-групи Відкриваємо Прикарпаття: Путівник – це група для тих, хто любить, знає або ще тільки планує відрити для себе чудове Прикарпаття. Учасники групи діляться враженнями, корисними порадами та фотографіями з мандрівок.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: