fbpx

На території "Давнього Галича" археологи досліджують поселення доби неоліту

Наша історія 14:42, 16.11, 2022

Під час розкопок біля села Тустань Дубовецької громади, що на Івано-Франківщині, археологи з Галича та Києва виявили предмети періоду неоліту. На місці, де їх знайшли, приблизно вісім тисяч років тому жили перші на території Західної України землероби.

Про це розповів Суспільному керівник експедиції та працівник національного заповідника “Давній Галич” Тарас Ткачук.

КУРС писав, що під час розкопок у заповіднику Давній Галич знайшли кераміку та зерно

“Окрім землеробства, якого тут не було, люди з цих поселень принесли сюди технологію виготовлення кераміки з глини. Її робили не на гончарному колі, а ліпили й потім обпалювали”, — говорить Тарас Ткачук.

За його словами, археологи проводять шурфування поселення. На місці розкопок таких шурфів — чотири.

На території "Давнього Галича" археологи досліджують поселення доби неоліту 1
Так археологи проводять шурфування

На ділянку, де зараз триває експедиція, археологам вказали місцеві жителі три роки тому. Тарас Ткачук каже, відтоді співробітники національного заповідника “Давній Галич” досліджують цю місцевість. Під час останньої експедиції археологи виявили залишки кераміки.

“Ті залишки — фрагменти кухонного посуду. На відміну від тонкого столового, який інколи був з орнаментом, цей посуд грубший. Так само знайшли кремінні скови — маленькі та більші”, — розповідає археолог.

За словами Тараса Ткачука, окрім кераміки, дослідникам вдалося знайти зерно, яке, ймовірно, також може належати до періоду неоліту.

“Щоправда, воно набуло чорного кольору, але з вигляду можна зрозуміти, що це — зерно пшениці. Але вона відрізняється від теперішньої, тому ми робитимемо аналіз. Ця знахідка — прямий доказ того, що люди того часу займалися землеробством”, — пояснює керівник експедиції Тарас Ткачук.

З його слів, археологи шукають частину житла новокам’яної доби, на яку вони натрапили під час розкопок у 2021 році. Окрім цього, сподіваються натрапити на більше знахідок цього періоду.

На території "Давнього Галича" археологи досліджують поселення доби неоліту 2
Ймовірно, частинки кухонного посуду

“Наше завдання — натрапити на скупчення кераміки та кременю, тобто матеріалу, яким користувалися люди у повсякденні. Це пластини, скребачки, ножики, нуклеуси, відбійники, а також кераміка столового та кухонного посуду”, — розповів Тарас Ткачук.

Керівник експедиції каже, аби дізнатися, до якого періоду належать знахідки, дослідники планують віддати предмети на радіовуглецевий аналіз.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: