fbpx

Невідомі сторінки історії: у Франківську презентували нову книгу про Гошівський монастир

Наша історія 17:36, 22.04, 2021

Сьогодні, 22 квітня, у Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університету презентували другий том «Ясногірський монастир у документальних джерелах середини XX – початку ХХІ століть» тритомного видання «Гошівська обитель Богородиці на Ясній Горі в Карпатах».

Невідомі сторінки історії: у Франківську презентували нову книгу про Гошівський монастир 1
Двотомник про Гошівський монастир у Долинському районі

У презентації взяли участь митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, редактор видання – професор Микола Кугутяк, ректор ПНУ професор Ігор Цепенда та ігумен Гошівського монастиря отець Мар’ян Гробельний. А також викладачі, студенти, працівники університету та всі охочі, інформує пресслужба архієпархії УГКЦ.

Невідомі сторінки історії: у Франківську презентували нову книгу про Гошівський монастир 2
Презентація невідомих сторінок сучасної історії обителі

Другий том видання містить 284 документи з новітньої історії Гошівської обителі, більшість із яких виявлено у вітчизняних архівах і вперше введено до наукового обігу. Вони розкривають маловивчені або невідомі сторінки історії Ясногірського монастиря – видатної відпустово-паломницької святині українського народу, яка після Львівського псевдособору в березні 1946 року опинилась сам на сам з більшовицьким тоталітаризмом і впродовж 1946–1950 років була в центрі духовно-світоглядної опозиції режиму, пережила його і однією з перших відродилася в незалежній Україні.

«Дуже захопливо читати конкретні свідчення отців, які жили в непростий час і потвердили віру своїм життям. Їхня тверідсть викликає трепет і слугує чудовим прикладом. Книга є науковим виданням, але, ймовірно, ми зробимо спрощений варіант для формування та виховання підростаючого покоління, щоб вони теж могли бачити досконале життя. Адже формація, яку ми проходимо, закладає підвалини вірності своїм обітам та присягам вірності, які ми давали», – поділився власними враженнями отець Мар’ян Гробельний.

Митрополит Володимир за роботу над книжкою урочисто нагородив грамотою пана доктора Миколу Кугутяка.

Невідомі сторінки історії: у Франківську презентували нову книгу про Гошівський монастир 3
Нагородження керівника проєкту від ПНУ Миколи Кугутяка

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: