fbpx

Прикарпатський дослідник передав до музею цінні документи ОУН

Наша історія 19:24, 13.10, 2023

До Івано-Франківського музею визвольної боротьби імені Степана Бандери передали протоколи допитів, які вела Служба безпеки Організації Українських Націоналістів у період 1947-1949 років.

«Це важливі документи для пізнання історії Спецслужб Українського збройного підпілля, а також його боротьби проти ворожої агентури, яку намагалася утвердити радянські органи влади. Відповідно, для дослідників у майбутньому це цікаві матеріали для того, щоби в першу чергу досліджувати, як діяла Служба безпеки Організації Українських Націоналістів. А також роботу радянських репресивних органів, як вони здійснювали для вербування агентури, як агентура працювала, які виконувала завдання», – розповів директор музею Ярослав Коретчук.

Прикарпатський дослідник передав до музею цінні документи ОУН 1

Архівні документи, а це 70 протоколів допитів зрадників України, довгий час зберігалися у дослідника Яреми Петріва. Чоловік розповідає, архіви вирішив передати тій людині, яка цікавиться історією Визвольних змагань, а тому приніс прямо до кабінету міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, а той передав до музею.

Протоколи допитів Служби безпеки ОУН, ймовірно, вийдуть друком у майбутній книзі про боротьбу українських повстанців. Це буде цікаво не лише історикам та дослідникам. Документи датовані кінцем 50-х років минулого століття. Націоналістичні організації помітно згортають діяльність, однак залишається працювати Служба безпеки ОУН, яка продовжує викривати та карати зрадників України. 

Передані архівні документи зберігатимуть у фондах музею, час від часу цінні експонати виставлятимуть на загал під час виставок. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: