fbpx

У Франківську можна буде зазирнути в історію міста за допомогою смартфона

Наша історія 17:34, 08.06, 2019

Зазирнути у минуле за допомогою чорно-білої світлини і смартфону. Група івано-франківських програмістів та маркетологів створила спільний соціальний проект – "Оживи історію Івано-Франківська".

Його ідея полягає у доповненій реальності – технології, яка дозволяє побачити те, чого не видно на перший погляд.

Унікальні кадри старого Станиславова для проекту надав місцевий краєзнавець та журналіст Тарас Зень. Довгий час він оцифровував старовинне відео у Державному архіві. І в останні роки активно його розповсюджував у телепроектах. У такому сучасному форматі, каже, чорно-біла історія ще не поставала. Переконаний, інтерактив користуватиметься популярністю. Особливо серед юнацтва Івано-Франківська.

“Стартаперам” вдалося “оживити” майже чверть сотні івано-франківських локацій. Серед них – міські вулиці, заклади громадського харчування, культури та відпочинку. Здебільшого – у центральній частині міста.

Іванофранківці із такими “вікнами у минуле” наразі лише знайомляться.

Єгор із мамою уже завантажили на свої смартфони необхідну програму. Тепер готові поринати в історію міста. Розробники запевняють, зробити це неважко. Головне – мати одну з останніх моделей ґаджета. І з’єднання з Інтернетом.

Автори проекту запевняють, ця технологія має значно ширші можливості. Їх розкриватимуть у своїх наступних ідеях. Уже – комерційних.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: