fbpx

У промисловій ратуші Калуша хочуть створити музей історії видобутку калійної солі

Наша історія 16:36, 10.11, 2019

У Калуші планують створити інтерактивний музей історії видобутку калійної солі в будівлі промислової ратуші, яку звели ще за часів Австро-Угорщини.

Про це розповів головний спеціаліст відділу розвитку туризму Калуської міської ради Віктор Павлів, пише Укрінформ.

«Калуш — індустріальний центр Прикарпаття і велике промислове місто. В минулому в Калуші видобували калійну сіль. Для цього великий завод тут звели ще за часів Австро-Угорської імперії. Там була закладена перша шахта, працювала парова машина. Від того заводу ще збереглася промислова ратуша. Ми хочемо зробити там інтерактивний музей видобутку калійної солі, щоб показати дітям, з чого тут все починалося», – розповідає Павлів.

Він зауважив, що будівля цієї ратуші розташована у середмісті Калуша. На ній досі зберігся давній годинник. Втім, ратуша постійно руйнується, зазначає Віктор Павлів:

«Ця ратуша належить підприємству «Оріана», яке перебуває то в санації, то в процесі банкрутства. Тим часом ратушу постійно заливає водою, на ній ростуть дерева і її з’їдає грибок. Ми звернулись до власників, аби вони передали цю будівлю місту за борги. За землю підприємство не платить вже багато років».

Відомо, що ВАТ «Оріана» запрацювало в Калуші на базі державного концерну «Хлорвініл» 1995 року. З 2002 року підприємство перебуває у процедурі банкрутства.

У промисловій ратуші Калуша хочуть створити музей історії видобутку калійної солі 1
Фото: Михайло Слободяник, vikna.if.ua

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: