fbpx

Для яскравих емоцій та комфорту: які аксесуари варто купити до ігрового ноутбука

Стиль життя 13:21, 25.11, 2022

З хорошим геймерським ноутбуком нудно не буває. Завдяки потужному апаратному забезпеченню він «тягне» найвибагливіші сучасні ігри. Можна грати наодинці чи у компанії друзів. Чіткий та контрастний дисплей у тандемі з вбудованою акустикою дає глибоке занурення у фантастичні ігрові світи. Для ще яскравіших вражень, а також для створення комфортабельної ігрової зони в домашніх умовах потрібні деякі додаткові аксесуари. 

Підставка або столик з охолодженням

Мультимедійні та ігрові ноути мають ефективне охолодження. Для підтримання нормальної температури комплектуючих використовуються повітряні та рідинні механізми. Наприклад, ігровий ноутбук Asus TUF Gaming, крім кулерів та теплових трубок, має в корпусі додаткові отвори для відведення зайвого тепла. Навіть під час навантажень лептоп не перегрівається та працює без збоїв у режимі багатозадачності. 

Вбудована система працює продуктивно, якщо ноутбук стоїть на столі. Але іноді хочеться пограти в ліжку чи сидячи на дивані, і тоді потрібна підставка з вентиляторами. Вона приєднується до комп’ютера за допомогою бездротового інтерфейсу або через USB-порт. Коштує таке задоволення не так вже й багато. Найпростішу модель без «наворотів» можна знайти за 300-500 гривень. 

Ігрова мишка

У лептопів є вбудований тачпад, який виконує ті ж самі функції, що й мишка. Він швидко реагує на дотики та знаходиться у доступному місці — трохи нижче клавіатури. Здавалося б, що ще потрібно для комфортного геймінгу? Відповідь проста: більша свобода рухів та зручне положення рук. 

Для порівняння відчуттів достатньо всього по одному разу зіграти з ігровою мишкою та без неї. Після якісного комп’ютерного маніпулятора навряд чи захочеться повертатися до геймінгу за допомогою сенсорної панелі. 

Переваги мишки для ігор:

  1. Висока чутливість. На відміну від звичайних офісних «гризунів», ігрові реагують на дії користувача блискавично. 
  2. Підсвічування, яке можна регулювати. Яскравість декоративного освітлення підлаштовується під уподобання користувача.
  3. Великий ресурс роботи. Геймерські моделі «живучі», тому навіть дорогі моделі встигають окупитися, перш ніж вийти з ладу. 

Навушники з мікрофоном

Комунікація важлива у будь-якій справі, особливо — в командних комп’ютерних іграх. Спілкування допомагає створити спільний план дій чи зіграти на випередження у складній ситуації. Це також приємний бонус до ігрового процесу, адже поговорити та обмінятися досвідом з іншими геймерами завжди цікаво. 

Для «переговорів» можна придбати окремий зовнішній мікрофон, але краще вбити двох зайців одним пострілом і взяти ергономічні навушники. Закриті з комбінованим підключенням — оптимальний варіант. Також підійдуть класичні бездротові вкладки, якими можна користуватися, під’єднавши до смартфона, планшета чи плеєра.

Килимок під мишку

Якщо є якісна мишка, має бути й ергономічна робоча поверхня під неї. Під час вибору доцільно зважати на такі критерії:

  • Дизайн. Можна знайти килимок, оформлений у стилі улюбленої гри або прикрашений зображенням краєвидів, історичних пам’яток, мультгероїв. Доступні й однотонні мінімалістичні моделі без зайвих деталей.
  • Матеріал виготовлення. Для ігор ідеально підходять пластикові та металеві поверхні, які забезпечують точність та швидкість переміщення курсора мишки. Оскільки вони дорогі та рідкісні, можна використовувати звичайні — з прогумованої тканини або чистої гуми.
  • Розмір. Мінімальна допустима ширина — 30 см. Для максимальної мобільності маніпулятора краще взяти килимок від 50 см. 
  • Формфактор. Прямокутний — класика. Круглий має стильний вигляд, але поступається в зручності. 

Колонки

Чудовим доповненням до акустики, вбудованої в ігровий ноутбук, стануть колонки. Вони можуть бути дротовими або акумуляторними, великими або мініатюрними, дорогими або бюджетними. Головне — щоб однаково добре звучали баси, середні та високі частоти. На колонки можна вивести звук із гри або ж увімкнути музику, яка підкреслить атмосферу.

Також серед аксесуарів до ігрового лептопа: ігрові контролери різних типів, засоби віртуальної реальності, вебкамери, захисні накладки на клавіатуру та інші корисні дрібниці.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: