fbpx

Догляд за волоссям у холодну пору року

Стиль життя 17:26, 21.11, 2023

Із настанням холодних днів варто попіклуватися не лише про імунітет, ментальне здоров’я і самопочуття, але і про стан волосся. Саме у холодну пору воно потребує особливого догляду, щоб залишатися здоровим, міцним і красивим упродовж усього року. Яким має бути цей догляд? Детальніше про це — у статті.

Якісна косметика

Необхідно почати з вибору доглядальних засобів. На цьому не варто заощаджувати. Для якісного догляду за волоссям краще обирати професійну косметику. Це можуть бути засоби як закордонних, так й українських брендів. Ретельно ознайомлюйтеся з описами і характеристиками обраних товарів, підбирайте під свій тип шкіри голови і волосся, а також відповідно до потреб, які необхідно задовольнити. Також уважно читайте склад продуктів, уникайте шкідливих компонентів, силіконів і сульфатів, штучних ароматизаторів і барвників. 

Якщо ж ви не впевнені у своїх силах і не можете самостійно визначитися з доглядом, зверніться за допомогою до спеціаліста (найкраще — трихолога). Він допоможе правильно визначити, які доглядальні засоби вам потрібні, складе графік їхнього застосування.

косметика для догляду за волоссям

Багатоступеневий догляд

Очищення. Для цього краще обирайте делікатний засіб, який мʼяко очищує від забруднень, себуму, стайлінгових продуктів. Мийте голову за мірою її забруднення, але взимку краще робити це максимум 2–3 рази на тиждень. Раз на місяць у холодну пору дозволено використовувати пілінг, який відлущує ороговілу шкіру, глибоко очищує її. Мийте волосся теплою водою, адже гаряча негативно впливає на його стан: пересушує, посилює ламкість, спричиняє лупу і посічені кінчики. Наносьте шампунь на корені двічі, щоб якісно промити шкіру і волосся. Довжину достатньо промити водою, яка стікатиме з голови. Після миття легко відіжміть зайву воду, у жодному разі не викручуйте волосся. Потім промокніть його рушником.

Зволоження. Обовʼязковим етапом догляду взимку є зволоження. Для цього оберіть бальзам або кондиціонер з відповідним зазначенням і складом. Наносьте його щоразу після очищення на вологе волосся і витримуйте кілька хвилин. Після цього засіб обовʼязково змивайте теплою водою. Такий кондиціонер або бальзам зволожує волосся, робить його м’яким та еластичним, полегшує розчісування, запобігає пошкодженню і появі посічених кінчиків. Саме ці засоби у холодну пору усувають статичний заряд і запобігають електризуванню волосся.

Як зберегти волосся взимку

Живлення. Для цього краще обрати глибокоживильну маску. Її потрібно використовувати 1–2 рази на тиждень після миття і перед кондиціонуванням. Витримують маску зазвичай 20–30 хвилин (але звертайте увагу на пакування). Для кращого ефекту можна зверху одягти шапочку і рушник, а також злегка прогріти це все феном. Живильний продукт робить волосся міцним, гладким та еластичним, захищає від несприятливих зовнішніх факторів.

Незмивний догляд. Не варто забувати про цей етап взимку. Ідеальним варіантом у холодний сезон є незмивний кондиціонер. Він створює на волоссі захисну плівку, яка запобігає пересушуванню, робить його гладким, шовковистим, блискучим і слухняним, полегшує розчісування. Якщо у складі є олії та екстракти, то цей засіб ще й додатково живить. Для догляду за кінчиками підійде спеціальна олія, яка розгладжує, розплутує, живить і відновлює. Варто звернути увагу на олії солодкого мигдалю, обліпихи, арганову чи кокосову.

Захист. Вдавайтеся до гарячого стайлінгу якомога рідше, щоб зайвий раз не сушити волосся. На зимовий період краще відмовитися від вирівнювачів і плойок. Якщо користуєтеся феном, наносьте спеціальний термозахисний засіб. Пам’ятайте, що у жодному разі не можна виходити на вулицю з мокрою чи вологою головою. Це небезпечно і для здоров’я, і для волосся.

Професійна косметика для догляду за волоссям в холодну пору

Інші правила, які допоможуть зберегти волосся взимку

  • У холодну пору обовʼязково потрібно носити головні убори. Вони не лише захищають голову від переохолодження і вас від застуди, а ще й волосся від пошкодження низькими температурами, вологістю і вітром. 
  • Будь-які маніпуляції (фарбування, освітлення, хімічна завивка, ламінування, ботокс, кератин та інше) — це випробування для волосся. Їх краще робити до настання холодних днів, щоб додатково не обтяжувати його.
  • Намагайтеся підтримувати відносну температуру у приміщеннях. Для волосся зима небезпечна не лише морозом, вітром і вологістю зовні, але й сухим теплим повітрям всередині. Опалення сушить його, робить ламким і пошкодженим. Тому краще підтримувати середню температуру вдома, зайвий раз не вмикати обігрівач.
  • Харчуйтеся корисно. Це допоможе не лише підтримувати своє здоров’я і самопочуття, але й значно покращить стан волосся. Для цього до раціону варто додати такі продукти: жирна морська риба, авокадо, горіхи, яйця, ягоди, шпинат, бобові, м’ясо птиці, насіння тощо.
  • Обов’язково ховайте волосся на вулиці під одяг або головний убір. Низькі температури, вітер і вологість руйнують його структуру, роблять ламким і сухим.
  • Дотримуйтеся питного режиму. Така проста порада, але від неї залежить самопочуття, стан шкіри і волосся, здоров’я загалом. Якщо вживати достатню кількість води щодня, сухість і ламкість пасм значно зменшиться.
  • Слідкуйте за рівнем вітамінів в організмі. Якщо помітили погіршення стану волосся і випадіння без особливих на те причин, зверніться до лікаря. Це може бути дефіцит вітамінів, який можна визначити лише після огляду і здачі аналізів.

Дбайте про волосся у зимовий період з особливою ретельністю. Якісна косметика, правильні ритуали догляду, регулярне зволоження і живлення, а також захист від морозу і сухого повітря у приміщеннях допоможуть зберегти його красу і здоров’я.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: