fbpx

Франківець Володимир Каразуб створює зменшені копії історичних вітрильників

Стиль життя 21:27, 31.01, 2021
НА ФОТО: Володимир Каразуб. Фото Суспільне: Карпати

Кораблі з підручних матеріалів майструє франківець Володимир Каразуб. Для створення використовує все, що знаходить навколо. Судномоделізмом почав займатися близько 10 років тому, пише Суспільне Карпати.

Першим створив копію корабля Христофора Колумба – каравелу “Нінью”, згодом – каравелу “Пінту” та караку “Санта-Марія”.

“Перший корабель був зроблений з підручних засобів. З тих матеріалів, які я міг знайти вдома або біля нього. Я думаю, кожен може в себе вдома знайти фанеру, мати якийсь клей ПВА, канцелярські інструменти, і з цього матеріалу можна зробити свій перший корабель. Дуже дешевий варіант”, – розповів чоловік.

історичний вітрильник - копія Володимира Каразуба
Фото Суспільне: Карпати

Всі деталі Володимир виготовляє сам.

“Багато хто не хоче займатися моделізмом через те, що він дуже складний і важко знайти певні елементи і матеріали. Але, в принципі, їх можна пошукати біля дому. Можна розклеїти, зробити рейки, шпангоути, каркас. Можна знайти лляну тканину і зробити вітрила. Наприклад, ці щогли я робив зі старої колиски. В мене є такий кондуктор, через нього я проганяв рейки і робив щогли”, – розповідає Володимир Каразуб.

деталі для вітрильників Каразуб робить сам
Фото Суспільне: Карпати

Гармати та штурвал виплавлює зі свинцю. Для цього має спеціальні форми.

“Судномоделізм є ідейним з точки зору творчості. Це більше декоративне мистецтво, яке дозволяє здобути ремісничі навички з деревом, металом, тканиною. Судномоделізм – він дисциплінує, сприяє концентрації уваги та виробленню інженерних навиків”, – розповів франківець.

як зробити копію історичного корабля Христофора Колумба
Фото Суспільне: Карпати

Володимир створює зменшені копії відомих кораблів. Каже, що іноді експериментує: “Деякі елементи роблю по-своєму. Наприклад, “Санта-Марія”. Тут є ліхтар, він має бути меншим, але я навмисно зробив таким, щоб його можна було побачити”.

істоичні вітрильники Каразуба
Фото Суспільне: Карпати

Найдовше створював галеон “Сан Джованні Батиста”. На один корабель витрачає від одного до трьох місяців. Володимир каже, що це залежить від складності: “Починати роботу треба з каркасу. З тієї ж фанери можна зробити такий каркас. Він складається з кіля і шпангоутів. Також з неї можна зробити палубу, де потім ставиш палубний настил. Можна зробити ось такий каркас, він більш складний, зроблений з дуба”.

Після того як каркас готовий, його обшивають рейками. Чоловік виготовляє їх з фанери.

копії істор чних парусників робить франківець
Фото Суспільне: Карпати

“Щоб зробити корабель, не потрібно боятися складності цієї роботи. В інтернеті можна знайти схему будь-якого корабля. Біля дому пошукати якісь матеріали, і з нього, по суті, можна зробити такий маленький корабель”, – каже Володимир.

На запитання, чому вирішив займатися судномоделізмом, відповів так: “Для мене моделізм цікавий тим, що з певних окремих елементів, з нічого, можна зробити щось цільне – цільну форму, той самий корабель. Зараз є дуже новомодним сортувати сміття. Я думаю, що хорошою річчю буде з якихось відходів робити такі речі”.

свої кораблі Каразуб робить з підручних матеріалів
Фото Суспільне: Карпати

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: