fbpx

Гора Маковиця, а також храми, музеї та нацпарки Франківщини представлені на платформі Google Arts & Culture

Стиль життя 19:44, 27.12, 2022
НА ФОТО: Гора Маковиця

На онлайн-платформі Google Arts & Culture, яка надає доступ до музейних художніх робіт з усього світу, з’явився простір про українську культуру під назвою «Україна поруч» (Ukraine is Here).

На власній сторінці українська культура репрезентована чотирма розділами: “Культура”, “Архітектура”, “Мистецтво” та “Природа”.

Івано-Франківщина представлена різноманітними об’єктами. Зокрема, на платформі розміщена інформація про Коломийський музей “Писанка”. Також кожен може почерпнути інформацію про техніку гуцульського писанкарства, зокрема писанкарство Космача, яка завжди відігравала важливу роль у збереженні традиції та мала значний вплив на розвиток писанкарства не лише в Україні, а й у світі, повідомила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

Крім того, можна віртуально побувати на полонині Маковиця – гірській зоні відпочинку в місті Яремче, в Національному природньому парку “Гуцульщина”, Карпатському національному парку, Верховинському парку. Також представлена інформація про Галицький замок, який був заснований у 1367 році, а також церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка знаходиться у Нижньому Вербіжі та була збудована місцевим ремісником Григорієм Семонюковим у 1808 році. Цей храм є прикладом добре збереженої рідкісної п’ятикупольної церкви гуцульського типу і слугує зразком найкращого етапу розвитку цього архітектурного виду.

Проєкт спільно з Google реалізувало Міністерство культури та інформаційної політики України.

“Тепер про народні обряди і традиції, українську кухню, ремесла, пісні, захопливі краєвиди, біосферні заповідники та багато іншого може дізнатися і побачити будь-хто”, – зазначає Онищук.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: