fbpx

Пневматична гвинтівка: зброя чи забавка?

Стиль життя 12:44, 02.04, 2020

У лютому 2020 року майже випадково у мешканця Коломиї було виявлено незареєстровану мисливську гладкоствольну рушницю. На коломиянина склали протокол за ч.1 ст.190 КУпАП (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї). А що було б, якби це була не вогнепальна рушниця, а пневматична? Хіба її треба реєструвати та мати дозвіл на зберігання? Ці питання цікавлять багатьох, і на них є чіткі відповіді.

Пневматична гвинтівка: що говорить закон?

Дарма що пневматика продається на кожному кутку, а для її купівлі не потрібен дозвіл. Це повноцінна зброя. З іншого боку, в жодному законі не прописано саме поняття «зброя». Юристи вважають зброєю пристрої, які спеціально виготовлені та сконструйовані з однією метою — враження живих або неживих цілей. Розуміти це можна як завгодно, але пневматична гвинтівка —  це повноцінна зброя.

В Україні, дійсно, можна купити безліч моделей гвинтівок, що стріляють металевими кулями. Наприклад, пневматика FX купити в Україні — це зброя, а от різні пневматичні гаджети для ігор, маркери для пейнтболу, тощо зброєю вже не вважаються. Саме через те, що вони не призначені для ураження, а розроблені лише для маркування.

Характеристики дозволеної пневматики

Дійсно, пневматична зброя в Україні продається вільно та без ліцензій. Але геть не означає, що це безпечна іграшка. Зброя, і навіть дуже потужна. Звичайно, якщо ми не говоримо про нижній поріг потужності та нижню цінову категорію. Будь-яка людина, навіть без спеціальних знань та вмінь, може запросто зробити  деякі зміни в конструкції гвинтівки, аби вона стала дійсно небезпечною. Досить нескладно добитися наступних характеристик:

  • з відстані 30-35 м гвинтівка зможе пробивати сталь завтовшки 1 мм або пляшку від шампанського;
  • приблизно з тієї ж відстані пневматика зможе наскрізь прострелити дошку у 3 см;
  • з відстані до 50 м пневматика може прострелити 3-сантиметровий гумовий лист;
  • з відстані 120 метрів (якщо стрілець, звичайно, поцілить) можна вбити досить крупну ворону.

Усі наведені цифри доведено практикою. 

Втім, у світі виробляють пневматику лише трьох калібрів — 4,5 мм з кулею вагою від 0,5 г, 5,5 мм з кулею від 1,2 г та 6,35 мм з кулею вагою 1,5 г. Останні два калібри — суто професійні, призначені для професійних промислових мисливців та спецпризначенців. В Україні неможливо придбати зброю останніх двох калібрів, але й 4,5-мм гвинтівка залишається достатньо потужною, аби з нею поводитись обережно.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: