fbpx

З колоритом середньовіччя: на Дністрі влаштовують сплави на лодіях

Стиль життя 19:28, 20.05, 2023

На туристичному порталі Івано-Франківщини нещодавно були представлені нові маршрути на теперішній літній сезон. Серед них – мандри Дністровським каньйоном “Середньовічні сплави”.

Сплав Дністровським каньйоном стартує із кемпа “Пристань Варяга”, що розташований у селі Делева Олешанської громади, пише Суспільне.

З колоритом середньовіччя: на Дністрі влаштовують сплави на лодіях 1

На “Пристані Варяга” є місце для наметів, будиночок з гостьовими кімнатами, літня кухня та санвузли. На території відпочинкового центру планують зробити землянки, аби ще більше наблизити атмосферу до Середньовіччя.

Сплавлятися можна як на звичайних сапбордах чи каяках, так і на човнах, які є історичною реконструкцією середньовічних суден, розповідає менеджер проєкту з роботи з клієнтами Володимир Матковський. Зараз ці човни готують до сплавів.

З колоритом середньовіччя: на Дністрі влаштовують сплави на лодіях 2

“Це судно називається лодія. На відміну від скандинавських дракарів, технологія створення яких збереглася до наших днів, ці човни ми реконструювали за дрібними знахідками або малюнками з літописів”, — каже Володимир Матковський.

Під час сплаву річкою туристам пропонують робити зупинки. Там можна подивитися на каскади струмків, які течуть у Дністер, а також гіпсові печери. Одна з печер — це Грот відлюдника. Існує легенда, що в ній жив монах-відлюдник.

“Там зроблені окремі рукотворні камери. А на стінах — хрести”, — каже Володимир Матковський.

З колоритом середньовіччя: на Дністрі влаштовують сплави на лодіях 3

“Напівземлянки, зокрема, для проживання туристів, а також велику палату в стилі Київської Русі, в якій буде їдальня, кухня та інші цікаві локації”, — ділиться він.

За його словами, варягом у Київській Русі називали професійного воїна скандинавського походження. Володимир Матковський також припускає, що варяги були на території Івано-Франківщини, адже археологічні розкопки свідчать про щонайменше два середньовічні поселення у цих округах.

“У X столітті князь Київський Володимир Святославович пішов сюди у щонайменше один похід, щоб завоювати ці землі. Він зруйнував кілька білохорватських міст. Володимир Святославович залишав у містах своїх людей — так званих намісників. І часто це могли бути варяги, тобто наймані воїни”, — розповідає Володимир Матковський.

З колоритом середньовіччя: на Дністрі влаштовують сплави на лодіях 4

Івано-Франківщина туристична повідомляє, що сплав із середньовічним колоритом триває два дні. Флот – дракар вікінгів, 5,5 м, 3 пари весел; лодія руська: 10 м, 5 пар весел.

Фініш сплаву в селі Лука. Загальна дистанція: 33 км по воді за течією.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: