fbpx

Щоби налюбуватися: калушанка вирощує екзотичну птицю

Стиль життя 18:35, 30.06, 2019

У Підгірках, в передмісті Калуша, на своєму подвір'ї начальник служби в справах дітей Леся Дзундза розводить екзотичну птицю.

У спеціально облаштованих вольєрах – фазани, кеклики (кам’яні куріпки), орпігтони (англійська порода курей), китайські пухові курки, перепілки.

Розведенням екзотичної птиці жінка займається вже рік, пишуть Вікна. Усе розпочалося із захоплення рідкісними породами курей.

“Мені захотілося розвести орпігтонів, що я власне і зробила. З того моменту мене зацікавило це заняття і я почала купувати і розводити незвичайну птицю”, – каже пані Леся.

Ранок господині розпочинається о пів на сьому. Саме в цей час вона прокидається, щоб погодувати всю дрібну птицю. Трохи раніше встає чоловік пані Лесі, який годує великих птахів та інших свійських тварин. Більша частина птахів живе у вольєрах, які розташовані на вулиці.

“Споруди намагалися розміщувати ближче до природних умов, адже це важливо для вирощування птиці. Добре, щоб у вольєрі була посаджена рослинка, наприклад у нас є трилисна верба і форзиція”, – зазначила Леся Дзундза.

Птахів калушанка годує кормосумішшю й овочами двічі на день – зранку і ввечері. У день іде близько 200 г корму на одну птицю. Окрім того, зараз почнуть дозрівати кабачки, буряки, часник. Ці овочі полюбляють кури, кролі та індики. Загалом в день корм для птиці обходиться мінімум у 100 гривень.

За словами Лесі Дзундзи, найдорожчі тварини у її господарстві – фазани:

“Пара срібних фазанів коштує 2000 грн, золотих – 1000 грн, а пара кекликів – 700 грн”.

Розповіла жінка й про труднощі виведення екзотичної птиці.

“Перші інкубації – це не так просто. Здається, що поставив яйця і чекаєш, коли вони вилупляться, адже в інструкції все начебто написано. Проте є певні нюанси. Особисто мені потрібно було консультуватися із досвідченими людьми. Дуже ретельно треба стежити за умовами і за температурою. Прикро, але в період негоди за два дні до завершення інкубації я викинула 20 перепелиних і 20 фазанячих яєць. Вони просто не встигли вилупитися, світло раптово зникло на два дні, і ми не могли нічим підтримати температуру, а генератора, на жаль, у нас не було”.

Леся Дзундза зазначає, що птиці невибагливі, а наш клімат досить сприятливий для розведення. До прикладу, фазани витримують навіть 30-градусний мороз. Головне — птицю гарно годувати і створити природні умови для того, щоб вона мала де заховатися від сонця і дощу.

Леся Дзундза каже, що хотіла б, щоб її з чоловіком захоплення у майбутньому переросло у невеличкий бізнес.

“Зараз розвиток нашого господарства перебуває на початковій стадії. Можливо, як буду на пенсії, то серйозніше буду займатися цією справою”, – зазначає вона.

Іноді, щоб насолодитися результатами праці, не вистачає часу, каже господиня:

“Деколи хочеться сісти і подивитися на всю цю красу, але не вистачає часу. Добре, що є такий день, як неділя, коли не можна працювати, тож є нагода поспостерігати й налюбуватися всім”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: