fbpx

Топ-3 тренди ринку смартфонів на 2020 рік

Стиль життя 13:20, 29.07, 2019

За останнє десятиріччя ринок смартфонів змінився до невпізнаваності. Сучасні смартфони стали схожі на футуристичні пристрої для зв’язку, виконані із суцільного скла.

Зараз ми оперуємо при виборі нового смартфону не тим, скільки контактів можливо записати в телефонний довідник, а тим, скільки фільмів поміститься на внутрішній накопичувач та чи можна буде за допомогою мобільної камери знімати відео у форматі 4К. А розпізнаванням обличчя власника або сканером райдужки ока вже нікого не здивувати.

Але галузь розвивається і з’являються нові тренди, які вже через кілька років будуть широко використовуватися в усіх пристроях. Саме про те, як можуть виглядати наші смартфони вже за кілька років, ми сьогодні і поговоримо.

Сканер відбитку під дисплеєм

Топ-3 тренди ринку смартфонів на 2020 рік 1

Тенденція до зменшення рамок фронтальної панелі смартфона змусила відмовитися від розташування на лицьовій частині сканера відбитків пальця. Деякі виробники перенесли його на задню кришку смартфону, інші вмонтували в бічну поверхню. А деякі вирішили розташувати датчик прямо під екраном.

В 2019 році з’явилося декілька апаратів з підекранним сканером відбитка пальця:

  • Samsung S10 та S10+;
  • Huawei Mate 20 Pro;
  • Huawei P30 та P30 Pro;
  • OnePlus 6T;
  • Vivo Nex.

Із цього списку уже можна придбати деякі смартфони в інтернет-магазині Київстар. Деякі моделі ще не доступні на українську ринку. Відомо, що сканер під екраном працює за ультразвуковою технологією. Вона дозволяє ще більше підвищити безпеку та точність розпізнавання.

Але є один мінус – сканер розташований у певній області екрана і працює тільки там. Та деякі виробники уже працюють над вирішенням цієї задачі і вже з’являються прототипи, у яких розблокування екрана можливо здійснити натисканням пальця на будь-яку ділянку дисплея. Це дуже зручно, і сподіваємося, що незабаром така можливість стане більш поширеною.

Гнучкі смартфони

Топ-3 тренди ринку смартфонів на 2020 рік 2

На початку 2019 року з’явилося відразу декілька гнучких смартфонів: від Samsung, Huawei та Oppo. Вони здавалися вершиною інженерної думки сучасних конструкторів та розробників нових матеріалів. Особливість таких пристроїв у тому, що великий AMOLED екран за допомогою шарнірного механізму можна скласти до компактного розміру та використовувати як телефон. А при необхідності швидко розкласти і отримати планшет.

Але ця проривна технологія ще не набрала популярності на ринку. Випустити серійний зразок наважився лише “Самсунг”. Але під час широкого тесту смартфон почав відмовляти. Слабким місцем став розкладний екран, який з часом почав виходити з ладу у місці згину. Інші виробники не ризикнули і вирішили доопрацювати конструкцію. Але перспектива у цього дуже велика, і можливо, через декілька років ми отримаємо робочий варіант, який буде працювати без нарікань і створить конкуренцію планшетам.

Ще більше штучного інтелекту

Топ-3 тренди ринку смартфонів на 2020 рік 3

Для того, щоб зробити смартфон більш корисним та швидким, до різних систем вбудовується штучний інтелект. Сьогодні багато мобільних камер мають таку функцію, за допомогою якої обробляється зображення та додаються різні ефекти. Крім того, він допомагає підібрати оптимальні налаштування для камери, щоб отримати фото вищої якості. Машина має можливість самонавчання, тому через деякий час вивчає звички користувача та пристосовується до них, допомагаючи підвищити зручність роботи зі смартфоном.

В майбутньому ШІ буде обробляти практично всі дані та створювати оптимальне середовище для людини. Нових технологій не варто боятися, головна їхня ціль – зробити життя простішим та яскравішим. Тому чекаємо втілення усіх новинок у життя.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: