fbpx

Як фізична активність впливає на людський мозок?

Стиль життя 10:18, 04.02, 2024

Спорт не лише допомагає зробити тіло сильним та привабливим. Регулярні фізичні навантаження позитивно впливають на стан і функціонування всього організму. Але особливо корисним є спорт для головного мозку.

Як фізична активність впливає людський мозок?

Коли людина займається спортом, підвищується артеріальний тиск, кров починає циркулювати швидше, розносячи по всіх органах поживні речовини та кисень. Головний мозок – орган, який споживає багато кисню, тому заняття спортом у тренажерному залі та особливо плавання в басейні, наприклад, в такому як Олімпікстайл, дуже необхідні для підтримки його нормального стану та функціонування.

Фізична активність стимулює активну роботу нервових закінчень головного мозку, сприяє прискоренню процесів розвитку та розгалуження відростків нейронів. Позитивний вплив на нейрони і є активізуючим фактором інтелектуальної діяльності.

Які види спорту найкращі?

Щоб отримати користь від спорту не тільки для тіла, а й для загального здоров’я, рекомендується займатися такими дисциплінами:

  1. Гімнастика – навіть найпростіші гімнастичні вправи якнайкраще позначаються на стані здоров’я, особливо на функціонуванні головного мозку, адже під час занять клітини отримують багато поживних речовин.
  2. Плавання – навантаження на всі групи м’язів, поєднується з активною дихальною гімнастикою. Регулярні заняття плаванням сприяють покращенню кровообігу головного мозку, його насиченню поживними речовинами.
  3. Йога – правильне дихання під час занять насичує мозок необхідною кількістю кисню, стимулює розумову та інтелектуальну діяльність.
  4. Танці – неймовірно корисне для здоров’я заняття. Під час тренувань розвиваються всі м’язи, правильне дихання насичує киснем мозок та інші внутрішні органи. Регулярні танцювальні заняття позитивно позначаються на психоемоційному стані.
  5. Ходьба – один із найкорисніших видів фізичної активності. Під час ходьби у помірному темпі на свіжому повітрі мозкові клітини насичуються киснем, покращується розумова діяльність.
  6. Дихальна гімнастика – це теж спорт, хоч і пасивний. Дихальна гімнастика найкраще впливає на головний мозок, при регулярних тренуваннях покращується пам’ять і концентрація уваги. Перевага дихальної гімнастики в тому, що займатися нею можна будь-коли, навіть у перерві на роботі. Після такої паузи приплив бадьорості та життєвої енергії забезпечений.
  7. Ігрові види спорту – волейбол, бадмінтон, футбол. Під час занять фізична активність суміщується з масою позитивних емоцій. Особливо корисно, якщо тренування проходитимуть на свіжому повітрі.

Вибрати можна будь-який вид спорту. Головне, щоб заняття приносили як фізичне, і моральне задоволення. Не варто зловживати інтенсивністю навантажень. Достатньо проводити тренування в помірному темпі, головне – їхня регулярність.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: