fbpx

Як підготуватися до зимової риболовлі

Стиль життя 13:15, 03.12, 2021

Зимова риболовля має велику популярність серед рибалок. Для того щоб вона була успішною, до неї треба належним чином підготуватися. Обирати снасті, спінінги та приманки для зими краще заздалегідь. 

Особливості вибору вудки для новачка 

Головний атрибут будь-якої риболовлі – вудочка. Існує кілька популярних конструкцій, які перевірені часом та підходять для зими. Розглядаючи прості зимові вудки, важливо не упустити ще один тип – електронні вудки для зими. Деякі рибалки плутають їх з варварським і нещадним знаряддям риболовлі. Проте у цих варіантів риболовлі абсолютно різні принципи роботи. Зовні вона схожа на звичайну: руків’я, хлистик, кивок і котушка. Головна її особливість – це електромеханічна сила, яка анімує приманку у воді. Плюси: рибалка менше втомлюється, гра приманкою може бути налаштована максимально точно. Мінуси: складне обслуговування, відсутність фізичного контакту руки і клювання. Рибалці залишається тільки спостерігати за кивком або хлистиком і вчасно підсікати рибу. Обрати якісні товари для риболовлі можна в магазині “Риболов-Експерт”. 

Як підготуватися до зимової риболовлі 1

Класифікація вудок для риболовлі: 

  • Живцеві. Такі вудки поділяються на два типи: живцівки та жерлиці. Перші використовуються для невеликих рибин. Жерлиці використовуються для полювання на великого хижака. Вони оснащені стійками, невеликими котушками та сигнальними прапорцями. 
  • Блешня. Такі вудки відрізняються легкою вагою. Доповнюються вони грузилом. При лові риби на мотиля варто використовувати вудку типу «балалайка». Її відмінність полягає в тому, що ручка та котушка з’єднані між собою. Крім того, така конструкція доповнюється кивком та міцним хлистиком. 
  • Донки. Зимові донні вудки використовуються для риболовлі з льоду в лунці. Складаються вони з вудки, оснастки, котушки з ліскою та кивком. Перевага такої вудки полягає в тому, що вона фіксується на місці. 
  • Поплавці. Такі вудки – це гібрид, який використовується для зимової риболовлі найчастіше. Складається конструкція із трьох головних елементів: міцне вудлище, волосінь з поплавцем, тягарець з гачком. Для риболовлі на таку вудку зазвичай використовується жива приманка або її імітація. Щоб збільшити ймовірність клювання, потрібно підгодовувати та приманювати рибу. 

Вибір додаткового оснащення для риболовлі 

Для успішної риболовлі потрібно підготувати якісне оснащення. Під час комплектування зимової снасті для риболовлі особливу увагу необхідно приділити вибору ліски. Як правило, в холодну пору року використовуються монофільні моделі. Для риболовлі на льоду варто обирати тонку волосінь. Справа в тому, що в холодну пору року вода максимально прозора, а риба уважна та обережна. При цьому важливо, щоб снасть була міцною. Особливо в тому випадку, якщо планується полювання на великого хижака. 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: