fbpx

Андрій Стецьків став сотим доктором наук в ІФНМУ. ФОТО

Здоров'я 08:09, 01.12, 2017

В Івано-Франківському національному медичному університеті Вчена рада вишу урочисто привітала свого сотого доктора наук. Ним став Андрій Стецьків, доцент, доктор хімічних наук, завідувач кафедри хімії фармацевтичного факультету, один з лідерів науки Івано-Франківського національного медичного університету.

Тема захищеної докторської дисертації: "Структурна хімія силіцидів, германідів та станідів лужних та рідкісноземельних металів", інформує прес-служба ІФНМУ.

"Метою наукової роботи було встановити взаємодію рідкісноземельних металів з літієм, натрієм та p-елементами четвертої групи, – розповідає Андрій Стецьків.  Натрій  хімічно активний метал, і ми ставили собі за мету знайти нові сполуки з літієм та натрієм. От зараз відомо 22 потрійні сполуки з натрію, і 19 з них  моя робота. Нам навіть вдалося синтезувати одну сполуку з калію, а він ще більш активний метал. Звісно, при синтезі були й невдачі, але ми працювали".

"Підготовчі роботи я робив в Івано-Франківську, а основну роботу  в Польщі,  продовжує науковець.  Їздив здебільшого влітку, тому що там є чудові сучасні прилади, а в хімії все впирається в прилади. Суть у тому, що коли хочеш подати якусь статтю в якийсь серйозний журнал, мусиш мати нові прилади. Метали дорогі були, я їх сам купував. В Польщу приїздив, бачив якийсь новий монокристальчик, а щоб взяти його на дослід, треба було заплатити 200 євро. Це так всюди. Все, що пов’язано з хімією, дуже дорого".

Андрій Стецьків є автором 14 наукових статей у журналах міжнародної бази даних Scopus, а також понад півтори сотні публікацій у вітчизняних наукових виданнях.

На честь такого досягнення новоспечений доктор під оплески Вченої ради отримав у подарунок від ректорату новенький ноутбук.

"Сто докторів наук  дуже серйозне досягнення, таким числом може похвалитися далеко не кожен університет в Україні,  говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко.  Ми довго йшли до цього, і тепер нарешті досягли такого "круглого" числа. Вітаю не лише нашого новоспеченого доктора, а й весь колектив університету і закликаю всіх наших молодих колег займатися науковою діяльністю на славу української науки та рідного університету!"

"Завдяки ректору Миколі Рожку в нас на кафедрі по цьому предмету студенти завжди забезпечені і приладами, і реактивами,  розповідає Андрій Стецьків.  Маємо фотоколориметр, поляриметр, рефрактометр, муфельну піч, термостати тощо. Нещодавно навіть відкрили навчально-практичний центр хроматографії, де можна ознайомитися із хроматографічними методами. Прилади доволі дорогі, тому працюють інженери, які все показують, а студенти дивляться. На цьому етапі студенти забезпечені всім потрібним, головне  бажання".

Межі досконалості немає, і Андрій Стецьків має мрію про сучасний фотометр та інші потужні прилади, які б дозволили відкрити на базі фармакологічного факультету хімічну лабораторію, проводити наукові дослідження в рідному університеті на рідній кафедрі і презентувати досягнення прикарпатських науковців на міжнародному рівні.

"Мені подобається працювати в нашому університеті,  каже Андрій Стецьків.  Тут гарний колектив, і все як скажуть, так і виконують. Мені імпонує робота нашого ректора Миколи Рожка, першого проректора Ганни Ерстенюк та всієї адміністрації. Приємно спостерігати, як щодня університет змінюється на краще. Наш фармацевтичний факультет  найкращий. Я бачив по Україні різні факультети, то з нашим навіть не порівняти".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: