Загальний обсяг програми медичного забезпечення для прикарпатського міста Калуш становить на наступний рік 25 млн 700 тис. гривень. Однак з міського бюджету планують профінансувати лише 16 млн гривень, зазначила на сесії Калуської міської ради в. о. заступника міського голови Наталія Табачук.
"Кошторис Програми склали з розрахунку на мешканців міста та району. Дасть район гроші – добре, ні – звиняйте", – акцентував міський голова Ігор Матвійчук.
Вже цього року програма безкоштовної медицини дала збій і калушанам доводилося час від часу ходити до аптеки за ліками, пишуть Вікна. Винне, за словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, міністерство.
Відтак треба змінювати схему фінансування і підхід до використання бюджетних коштів, вирішили депутати Калуської міської ради.
"Наша думка – не понсорувати певні фірми, певні аптечні склади, а скласти програму у напрямку європейського забезпечення охорони здоров’я. По-перше, передбачити страхове забезпечення тим верствам людей, які цього потребують", – зазначив Володимир Павлів, депутат міської ради.
Над пропозицією про впровадження страхової медицини у Калуші працюватиме спеціальна робоча комісія.