fbpx

Через загрозу африканської чуми на Прикарпатті збільшують ліміти на відстріл диких кабанів

Суспільство 09:37, 23.08, 2017

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства узгодили план боротьби з африканською чумою свиней.

З початку 2017 року на території України зареєстровано 95 випадків африканської чуми свиней (з них 81 – домашні свині, 14 – дикі свині), інформує прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ.

Ситуація свідчить про стійку інфікованість та циркуляцію вірусу африканської чуми свиней у навколишньому середовищі.

Від початку 2017 року на території Івано-Франківської області зареєстровано два випадки захворювання на чуму свиней, у тому числі один випадок – у дикій фауні.

Як повідомив завідувач сектором мисливського господарства Івано-Франківського ОУЛМГ Геннадій Мельничук, випадок зараження чумою дикого кабана зафіксували у вольєрному господарстві в Тисменицькому районі.

“У зв’язку з цим розробили новий ліміт добування диких копитних тварин у мисливському сезоні 2017-2018 рр., в якому передбачено збільшення добування кабана. Окрім цього, управління зверталось до Держлісагентства з запитом на видачу діагностичних дозволів для проведення моніторингових досліджень. Втім дозволи не надали, адже ще не погоджений новий ліміт. Те, що ліміт не затверджений, стримує проведення самого полювання. Адже сезон мав розпочатись ще 1 серпня. Вогнище чуми свиней у Тисменицькому районі вчасно локалізували. Оскільки після випадку захворювання у районі провели відстріл ще двох кабанів, зараження у яких не було виявлено”, – розповідає Мельничук.

За результатами обліку мисливської фауни у січні-лютому цього року чисельність диких кабанів на території області становить 2306 особин. Водночас існує поняття “оптимальної чисельності тварин”, яка є показником того, що тварини не приносять шкоду ні лісовому, ні сільському господарству.

На сьогодні оптимальна чисельність дикого кабана по області становить 1331 особину. На основі проведеного обліку мисливськими господарствами складаються проекти лімітів добування мисливської фауни на наступний мисливський сезон.

Цьогоріч заплановано добування 420 особин дикого кабана. Але оскільки приріст кабана є значним, існує надлишкова чисельність тварин.

Протягом 2017 року на Прикарпатті впольовано 55 диких кабанів.

Поширення збудника африканської чуми свиней у дикій фауні неминуче призводить до розповсюдження захворювання в особисті господарства, що спричиняє значні економічні збитки як для населення, так і  для держави загалом.

“Зараз розроблено план заходів щодо врегулювання чисельності дикого кабана на Прикарпатті. Зокрема, він передбачає відстріл кабанів кількома мисливськими господарствами  області, які в установленому порядку отримали селекційні дозволи. До речі, буквально завтра почнеться плановий відстріл. Також відбудеться відстріл 5% поголів’я дикого кабана, які утримуються у вольєрних господарствах. Це покаже реальну картину захворювань тварин не тільки на чуму, а й на інші хвороби. Таким чином, ми почнемо виконувати план моніторингу на цей рік”, – додає Геннадій Мельничук.

Окрім цього, до Держлісагентства, Мінагрополітики та Мінприроди повторно будуть направлені звернення щодо погодження лімітів на відстріл дикого кабана та інших звірів.

При виявленні трупів диких кабанів, що були заражені африканською чумою свиней, відбуватиметься відстріл кабанів у радіусі 10 км від місця виявлення загибелі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: