fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Долинщина та Болехівщина прийняли звернення до Кабміну та МОЗ щодо створення окремого госпітального округу

Долинщина та Болехівщина прийняли звернення до Кабміну та МОЗ щодо створення окремого госпітального округу

Політика 18:40, 31.03, 2017

Депутати Долинської районної, міської та Болехівської міської рад просять керівництво держави, МОЗ та народних депутатів врахувати особливості їх гірських місцевостей та вжити заходів зі створення госпітального округу з центром у Долині.

Вчора на вимогу громадськості відбулась позачергова спільна сесія трьох рад Долинської районної і міської та Болехівської міської, де депутати одноголосно підтримали відповідне звернення, інформує прес-служба партії "ВОЛЯ".

Під час сесії представники місцевих рад Долинщини та Болехівщини, голови лікарень, учасники АТО висловили позицію щодо необхідності створення окремого госпітального округу з центром у Долині.

"Будь-яка реформа має сприяти покращенню якості життя населення, збільшенню його тривалості. Мета створення госпітальних округів – покращення якості медичних послуг, їх доступність. Долинська районна лікарня надає цілодобову кваліфіковану невідкладну допомог,у і у нас є необхідність мати окремий округ", – зазначив голова Долинської ЦРЛ.

"Якщо ми змогли відстояти суверенітет України за 1300 км звідси, то гріш нам ціна якщо ми дамо нас образити в своїй оселі",  наголосили учасники АТО.

Депутати відзначили, що доставлення пацієнтів з віддалених населених пунктів до лікарні у пропонованому Калуському окрузі становитиме понад 1 годину, що суперечить вимозі медичної реформи.

"Хочемо звернути увагу, що однією з умов обслуговування госпітального округу є визначення доїзду до лікарні інтенсивного лікування, яке не повинно перевищувати 60 хв та еквівалентно радіусу 60 км за умови наявності доріг з твердим покриттям. До складу Долинського району входить 44 населених пункти, з яких 39 мають статус гірських. Найвіддаленіший населений пункт – село Сенечів за 53 км від Долини. У Болехівській міській раді є 11 населених пунктів, більшість з них гірські. У разі віднесення до Калуського госпітального округу плече доставки пацієнтів становитиме близько 80 км",  йдеться у зверненні.

До спільної сесії долучилась і депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Галина Макота, яка представляє інтереси Болехівщини в обласній раді. Депутат довела до відома присутніх, що станом на 22 березня Кабміном затверджено формування госпітальних округів в 11 областях, не погоджено Івано-Франківську область. Пропонований облждержадміністрацією проект на формування 5 госпітальних округів Кабмін повернув на доопрацювання.

"Аналогічна ситуація у Черкаській, Волинській, Сумській та інших областях, їхні пропозиції теж повернули на доопрацювання. Тому дискусія щодо формування госпітальних округів в області залишається відкритою. Завданням будь-якої реформи, в тому числі медичної, є підвищення якості надання послуг та їх доступність. Якщо брати до уваги наявність високогірних регіонів в області та неможливість отримання своєчасної медичної послуги за тією моделлю, яка пропонується, навряд чи можна говорити, що ця реформа дасть позитивні результати",  зазначила Макота.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: