fbpx

Енергетики застерігають прикарпатців від спалення трави та сухостою

Суспільство 12:57, 12.04, 2016

Обленерго застерігає мешканців області від весняного спалення трави та сухостою поруч з лініями електропередач та енергообладанням.

У компанії наголошують, що невеликі підпали можуть стати причиною масштабних стихійних пожеж та завдати шкоди не тільки енергообладнанню, а й життю та здоров’ю людей. Неконтрольований вогонь може перекинутися на дерев’яні опори, понищити енергетичне обладнання, призвести до нагрівання та обриву проводів – а це вже реальна загроза ураження струмом для тих, хто перебуває поруч. 

У ПАТ "Прикарпаттяобленерго" наголошують, що згідно з нормами чинного законодавства категорично забороняється розпалювати багаття в охоронних зонах повітряних ліній електропередач. Охоронні зони відводяться уздовж ліній (і у повітрі, і на землі), їх ширина залежить від напруги лінії, до прикладу, для проводів до 1 кВ охоронна зона становить два метри, 6-10 кВ – 10 метрів. 

"В охоронних зонах не можна палити вогонь, тут заборонено розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складувати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів,  зазначає заступник начальника служби з охорони праці енергокомпанії Тетяна Данилишин. –  Сподіваємося, що мешканці області прислухаються до заклику, будуть дотримуватися закону та відмовляться від весняних "підпалів". 

Також фахівці компанії вкотре спростовують поширену думку про те, що спалення трави сприяє кращому росту зелені та кращому урожаю.

"Екологи називають подібні підпали злочином проти природи, – додають енергетики, – вогонь руйнує екосистему, знищує родючі шари ґрунту та калічить тварин".  

У випадку виникнення аварійних ситуацій, пов’язаних з електропостачанням, звертайтеся у цілодобовий кол-центр енергокомпанії за тел. 0 800 50 40 20 або (0342) 59 40 20.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: