fbpx

Франківчанка показово розрізала шубу за 30 тисяч євро на шматки

Стиль життя 14:59, 11.03, 2015

Нову столичну галерею "Bechterevka" відкрила виставка франківчанки Тетяни Войтович "Погоня".

Під цією назвою художниця має на увазі погоню за брендами, яку вважає самообманом, адже за ними немає нічого, окрім порожнечі. Дівчина зробила заклик вийти за рамки, наповнити своє життя емоціями та враженнями без ярликів. Меркантильне суспільство має шанс на оновлення, і його диктує мистецтво, пише Versal.

"Сучасні цінності – не життя, не свобода, не творчість. Це погоня. За дорогою сумкою, за туфельками зі шкіри пітона, за шубою, вартість якої могла б змінити чиюсь долю, особливо в контексті сучасних реалій. Наш світ – це світ кривих дзеркал, де замість богів – ідоли, а безмовні речі – свідки підприємливості одних і слабкості інших",  зазначає Тетяна Войтович.

Тетяна зізнається, що ідея виставки виникла ще 2 роки тому, однак її втілення щоразу відкладалося.

"Своїм перформансом я посягла на "святе" суспільства споживання, щоб через шок, страх і нерозуміння пройти шлях до очищення. Старі речі, як і неактуальні, застарілі принципи існування, потрібно викидати. Я ж вирішила перетворити їх на арт-об’єкти: туфлі від Christian Louboutin, шарф від Louis Vuitton та шуба з рисі за 30 тис. євро. Для мене це  символи порожнечі, виставлені на загальний огляд, а значить  позбавлені значущості; вже не мрія, а об’єкти для іронії",  каже Тетяна.

Кульмінацією презентації став аукціон, на якому розігрували ці самі брендові речі. Охочих їх придбати виявилося так багато, що художниця зважилися розділити все по-чесному: дорогу шубу вона розрізала на шматки і вручила усім учасникам!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: