fbpx

Франківщина отримала від "Укрнафти" майже 20 млн грн рентної плати

Економіка 18:13, 15.05, 2018

За перший квартал 2018 року до бюджетів області різних рівнів надійшло 19,4 млн грн рентної плати від ПАТ "Укрнафта".

За I квартал 2018 року ПАТ "Укрнафта" сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 1,76 млрд грн рентної плати за користування надрами за зобов'язаннями. Відповідно до закріпленого в законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу 88 млн грн надійшло до обласних, районних та місцевих бюджетів різних рівнів, повідомляє офіційний сайт компанії. 

Найбільші надходження отримали громади та обласні бюджети Сумщини (38 млн грн), Івано-Франківщини (19,4 млн грн), Полтавщини (13,6 млн грн) та Чернігівщини (8,6 млн грн).

5% рентних платежів за I квартал 2018 року, які надійшли до бюджетів областей, районів та місцевих громад, млн грн

Сумська область 38 
Івано-Франківська область  19,4
Полтавська область 13,6
Чернігівська область 8,6
Львівська область 6,8
Харківська область  1,3
Дніпропетровська область 0,2
Чернівецька область 0,07
Всього 88,0

 

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5%  до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

За попередніми оцінками, в 2018 році "Укрнафта" сплатить близько 5,5 млрд грн ренти, а отже, до бюджетів областей, районів та громад мають надійти біля 270 млн грн доходів від рентних платежів.

Публікується в рамках партнерської угоди з компанією "УКРНАФТА"

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: