fbpx

Франківські газовики розробили понад 20 маршрутів переміщення газу по області

Суспільство 19:04, 31.03, 2017

ПАТ "Івано-Франківськгаз" переходить на європейську модель розрахунку спожитого газу, яка передбачає інформування споживачів не лише про обсяг використаного палива в кубічних метрах, а й в трьох енергетичних одиницях: кіловат-годинах, гігакалоріях і мегаджоулях. Таким чином споживачі зможуть порівняти ефективність та вартість різних видів енергії – газу, електроенергії та тепла.

Такі нововведення передбачені постановою НКРЕКП від 26 січня 2017 року №84. Документ регламентує нові зобов'язання оператора газотранспортної системи (ГТС) та операторів газорозподільних систем (ГРС).

Так, на виконання рішення державного регулятора, ПАТ "Івано-Франківськгаз" вже підготував і розмістив на своєму офіційному сайті маршрути переміщення газу з однаковими фізико-хімічними показниками від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів. Для Івано-Франківської області розроблено понад 20 таких маршрутів. За кожним із них для розрахункового періоду буде щомісяця обчислюватиметься середньозважене значення вищої теплоти згорання природного газу. Ці дані разом з обсягом спожитого газу в енергетичних одиницях будуть відображені в платіжних документах та в особистих кабінетах споживачів, повідомляють в компанії.

Це зроблено для того, щоб клієнти розуміли, звідки до них надходить газ, які його споживчі характеристики та енергетична цінність.

"Лабораторні аналізи, які компанія щотижня оприлюднює на офіційному сайті, свідчать: калорійність газу на Івано-Франківщині впродовж року коливається від 7800 до 8600 ккал/м куб. Тобто споживачі різних населених пунктів, використовуючи однаковий обсяг газу, отримували різну теплотворну здатність. Це пов’язано з тим, що природний газ надходить до споживачів із різних джерел", – пояснює технічний директор ПАТ "Івано-Франківвськгаз" Ігор Височанський.

Для розрахунку спожитої енергії не потрібно будь-яких додаткових переобладнань газової системи або спеціальних лічильників. Її будуть визначати за формулою, в якій, крім обсягу використаного газу, використовуватиметься його калорійність.

Наразі ж в Україні розпочався лише перший етап впровадження європейської практики, яка передбачає оплату не за обсяг газу, а фактично отримане тепло, враховувати якість палива. Для українських споживачів це стане можливо лише за умови зміни урядом теперішньої системи розрахунків за газ. До цього часу інформація щодо використаної енергії в рахунках матиме лише інформативний характер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: