fbpx

Франківський "Карітас" дарує цікаве дозвілля дітям із ВІЛ/СНІД

Суспільство 15:11, 12.03, 2015

БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" намагається підтримувати найуразливіші категорії населення, насамперед дітей, які в силу життєвих обставин потребують як матеріальної, так і психологічної, духовної підтримки. Зокрема, дітей, уражених ВІЛ/СНІД, яким у "Карітасі" надають широкий спектр медико-соціальної, психологічної та педагогічної допомоги, а також обрганізовують цікаве та корисне дозвілля.

У рамках проекту "Центр догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих дітей" "Карітас" щомісяця влаштовує дітям відвідини розважального центру "Велес", що в Івано-Франківську. Що може бути краще за розваги разом з татом чи мамою? На це запитання відповіддю стали вогники в очах дітей, їхній щирий і дзвінкий сміх. Не могли намилуватися своїми дітками і батьки, коли вони наввипередки маневрували на роликах на роллердромі. Хоча більшість діток вперше опановували цей вид розваги, проте їхні здібності вражали. І це тільки додало їм впевненості і сміливості взяти участь і в інших розвагах.

Найменших діток зацікавив "Веселий вулик", де вони досхочу стрибали, лазили, спускалися з гірок чи підніматися по канатних драбинах. Дехто навіть спробував постояти за штурвалом корабля і уявити себе капітаном. Діти грали в рольові ігри, приміряли на себе ролі різних казкових героїв. Підліткам припав до душі лазерний лабіринт, де вони самі змогли стати учасниками комп’ютерних ігор. Ця розвага викликала в них бурхливі емоції і обговорення. А от боулінг став тією "чарівною паличкою", яка об’єднала інтереси і батьків, і дітей. Спільна гра, спільне переживання радості, обійми – це сприяло більшому зближенню, розумінню один одного.

Кожна дитина, а тим більше хвора дитина, прагне відчувати любов, прихильність та підтримку з боку батьків. Це забезпечує почуття внутрішньої безпеки, віри в себе і свої можливості. Спільне проведення дозвілля батьків і дітей відіграє дуже важливу роль у вихованні гармонійно розвиненої особистості, переконані працівники "Карітасу".

Батько двох хлопчиків, яким всього 6 і 9 років, після завершення зустрічі сказав: "Я навіть і не думав, що можу бути другом своїм дітям і що з ними так цікаво і весело гратися. За суцільними проблемами я втратив інтерес до подробиць їхнього життя. І тільки зараз зрозумів, як багато я втратив. Відтепер все буде по-іншому. Дякую вам!"

Діти також  охоче ділилися враженнями: "Це круто! Ми наввипередки змагалися, хто швидше проїде коло на роликах. Я перемогла, бо швидше перебирала ногами і руками. За мене вболівав мій тато, і це було весело, захоплююче. Я ще і ще хочу так розважатися!" – із широкою посмішкою розповідає 9-річна Настя. І цим підтверджується загальновідома істина – діти мають постійно відчувати увагу і піклування. А завдання дорослих – створювати умови для реалізації дитячих потреб.

Заходи відбулися за фінансової підтримки "Карітас Відень".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: