fbpx

Головному рабину Коломиї порізали колеса автомобіля

Суспільство 12:51, 25.03, 2016

Після прямого ефіру на Коломийському телебаченні главі єврейської общини міста Якову Заліщикеру порізали шини всіх чотирьох коліс автомобіля.

Про цей випадок у соцмережі повідомила коломийська журналістка Вікторія Мартинюк.

Під час ефіру йшлося про скандальний сквер у Коломиї – колишній єврейський цвинтар. Бажання єврейської громади відновити некрополь,  тут поховані сім цадиків, тобто єврейські святі,  викликало обурення містян, який вважають це місце парком. 

Конфлікт триває вже більше півроку. Саме з цим пов’язує пошкодження автомобіля головний рабин Коломиї Яків Заліщикер.

"Раніше таких ексцесів не було. Ще вчора, коли виявив порізані колеса, я викликав поліцію. На місце прибула слідча група, оперативники відпрацювали. Це не моя машина, я орендую її у матері атовця. Власниця написала заяву. Справою займається поліція",  розповів КУРСу рабин.

За його словами, пошкодження авто не є хуліганством.

"Це не хуліганство, це зроблено навмисно. В мене є підозра, що це зробили ті самі люди, які підпалили капличку і розбили надмогильні плити,  вважає Яків Заліщикер. – Вони цієї зими, 25 грудня минулого року, вночі, то було о 22.35, били і ламали плити на кладовищі, не знаючи, що ми встановили відеокамери після попередніх актів вандалізму. Це "кіно" було передано в райвідділ, зараз ведеться слідство".

Конфлікт почався у вересні минулого року після того, як були закриті входи до парку,  таким був статус цього місця за радянської влади,  для його реконструкції і часткового відновлення єврейського кладовища. Містяни виступили проти: люди не сприймають це місце як цвинтар і звикли користуватися ним, скорочуючи шлях через місто.

Вогонь роздмухала міська влада – повідомила, що не погоджувала проект благоустрою єврейського меморіального комплексу. Хоча статус території на меморіальне кладовище був змінений ще в 1995 році. 

1

Суперечка вилилася у підпали каплиці та нищення надгробків.

2

Досі достеменно не вдалося встановити, хто саме вдається до вандалізму. Рабин вважає, що це має зробити поліція.

"Компромісу не знайдено, таке враження, що дві сторони не чують один одного. Зараз відносини євреїв з коломийською громадою "на ножах", хоча десятки років вони мирно і дружньо співіснували на одній території",  пише в соцмережі коломийська журналістка.

"Проект робіт на місці кладовища затверджений у березні 2015 року. В лютому цього року ми маємо цьому підтвердження, бо подавали зміни – капличка фігурує як тимчасова споруда, ми хотіли, щоби вона була капітальна. У цьому нам відмовили",  повідомив Яків Заліщикер.  

3

На цей час, переконує рабин, будь-які роботи на місці меморіального кладовища зупинили.

"Є припис слідчого, і ми зупинили всі роботи, тільки прибираємо сміття, вирубуємо хащі, доглядаємо – повідомив він.   

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: