fbpx

Громада Отинії проти ліквідації хірургічного відділення районної лікарні

Здоров'я 15:47, 19.02, 2017

Вже третій місяць на сайті МОЗ розміщена програма реорганізації Отинійської районної лікарні №1 на 2018 рік, згідно з якою буде скорочений хірургічний відділ лікарні.

Ініціативна група лікарів сьогодні скликала збори громади селища Отинії, на які зійшлися також і мешканці ближніх сіл, працівники лікарні, прибув народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко. 

Громада висловила своє обурення, що ніхто з представників Коломийської РДА та Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА не приїхав на збори.

Медики розуміють, що так, як тепер, хірургічне відділення не може функціонувати – не всі ліжко-місця використовуються, а Кабмін наголошує на ефективному використанні коштів. Але наголошують, що позбавляти Отинію і довколишні села ургентної хірургічної допомоги категорично не можна. 

"Треба зберегти можливість робити хоча б невеликі, які не потребують складних технологій, операції – на вену, на грижу", – виступив лікар Роман Марцінків. 

Зараз в хірургічному відділенні Отинійської районної лікарні є 20 ліжок: 10 хірургічних, 5 травматологічних і 5 гінекологічних. В лікарні планують залишити лише планову терапію. 
Завідувач хірургічного відділу Олег Іваницький наголосив, що за реформи децентралізації планують створити госпітальний округ в Коломиї, де обслуговуватимуться і пацієнти з Городенківського та Снятинського районів. Відповідно, хірургічне відділення буде перевантажене.

"Відділ хірургії в Коломийській лікарні буде забитий пацієнтами, відповідно скорочуватимуть терміни перебування в лікарні, їх завчасно виписуватимуть. Є велика група пацієнтів, які потребують тривалого лікування. Інваліди і хронічні зворі зараз лікуються в Отинійській лікарні, два-три рази на рік вони мусять отримувати терапію і лягати в лікарню. Сумніваюсь, що вони зможуть потрапити в Коломийську лікарню, – зазначив Олег Іваницький. – Крім того, на наших дорогах часто трапляються ДТП, і травмовані будуть позбавлені можливості швидкої хірургічної допомоги – їх треба буде також везти до Коломийської лікарні". 

"Минулий рік був найтяжчим для лікарні у фінансовому плані, – каже головний лікар Віктор Кульчицький. – На зарплату не вистачало 1,7 млн грн. Ми мали або скорочувати штат, або шукати кошти, що ми й робили. Ми просили людей скористатись своїм правом піти в відпустку за власний кошт. Селищна рада і державний бюджет ще виділили кошти і разом із зекономленими ми закрили цю заборгованість". 

Головлікар вважає, що серед всіх лікарень Коломийського району Отинійська – в найкращій ситуації. "Щоб зберегти лікарню і потенціал, ми покращили матеріально-технічну базу, провели ремонт, зокрема відремонтували систему водозабезпечення, замінили 100 вікон на енергозберігаючі", – відзвітував Віктор Кульчицький.

Медики напрацювали альтернативні варіанти – не ліквідації, а скорочення хірургічного відділу. Пропонують створити на базі хірургії відділення реабілітації і залишити можливість проводити ургентні та нескладні операції. Інший доцільний варіант – залишити 5 хірургічних ліжок та відкрити 10 ліжок стаціонару на базі відділу. У випадку, якщо буде створена Отинійська ОТГ, можна зробити 5 муніципальних хірургічних ліжок, які буде фінансувати ОТГ, вважають лікарі.

"Важливо зберегти відділення. Поки не затверджений госпітальний округ, треба добиватись того, щоби при реформуванні було збережене хірургічне відділення в Отинійській лікарні. І я готовий вас в цьому підтримувати, – звернувся до громади нардеп Юрій Дерев’янко. – Треба звертатися до голови ОДА Гончарука, начальника Департаменту охорони здоров’я Матейка – вимагати від чиновників області, щоби вони подали в Київ той формат реорганізації лікарні, який є компромісним з точки зору громади селища, зі збереженням хірургічного відділу". 

"На рівні держави теж треба тиснути на чиновників. Будемо виносити це питання на рівень МОЗ", – запевнив Юрій Дерев’янко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: