fbpx

Хворі з гепатитом С у лікарнях Прикарпаття отримають ліки безкоштовно

Здоров'я 18:15, 09.04, 2019

В регіони відправлено 1772 пачки лікарського засобу із діючими речовинами софосбувір та велпатасвір для лікування вірусного гепатиту C (ВГC) у дорослих.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

Майже 600 пацієнтів з гепатитом С у 24 областях отримають ліки безоплатно, інформує ЦГЗ.

Найближчим часом препарат "Епклюза", який Україна отримала у вигляді гуманітарної допомоги від Gilead Sciences Ireland UC, буде доступний у лікарнях.

Окрім цієї гуманітарної допомоги, держава через міжнародні організації закупила ліки для пацієнтів із гепатитом С бюджетним коштом. Ці ліки також будуть доправлені в регіони найближчим часом.

Алгоритм дій пацієнта з гепатитом С

  1. Якщо ви підозрюєте або знаєте, що у вас гепатит, насамперед зверніться до лікаря, з яким ви підписали декларацію.
  2. Він має спрямувати до лікаря-інфекціоніста для підтвердження чи визначення діагнозу.
  3. Якщо у вас уже діагностовано ВГС, звертайтеся одразу до лікаря-інфекціоніста, у якого ви спостерігаєтесь.
  4. Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж до інфекційного відділу обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ). За посиланням ви можете знайти контакти закладів охорони здоров’я, котрі надають послуги із лікування ВГ.
  5. Пацієнт обстежується (7–10 днів) і здає усі необхідні аналізи. Важливо, що препарат є пангенотипним, тож немає потреби додатково визначати генотип вірусу.
  6. Якщо діагноз підтверджено, слід повідомити лікаря-інфекціоніста, що ви знаєте про наявну програму лікування гепатиту.
  7. Після цього вам треба написати заяву на ім’я директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною чи гуманітарною програмою.
  8. Наступний крок – отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних департаментах охорони здоров’я або в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють комісії щодо включення пацієнтів до державних і гуманітарних програм лікування (якість роботи комісії залежить від активності її членів, якими можуть бути представники пацієнтських спільнот).
  9. Пройдіть курс лікування у своїй лікарні.

Як дізнатися про наявність ліків у медичному закладі

Перелік наявних у лікарні ліків можна перевірити у кілька способів.

1. На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь

Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також розподіл їх у медичні заклади у конкретному регіоні. Тут також має бути інформація про потреби, стан забезпечення, наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, котрі закуповують бюджетним коштом.

Докладніше: наказ МОЗ України.

2. На інформаційних стендах у закладах охорони здоров’я

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Йдеться про всі ліки, медвироби й витратні матеріали, що закуплені коштом державного та місцевого бюджетів, а також надані в рамках благодійної діяльності та гуманітарної допомоги.

Докладніше: наказ МОЗ України.

3. На онлайн-платформах

Значна частина структурних підрозділів з питань охорони здоров’я зареєстрована на веб-сайтах, які дають змогу публікувати інформацію про рівень забезпеченості та залишки лікарських засобів і медичних виробів.

"Є ліки" (https://eliky.in.ua/) – веб-сайт, на якому зареєстровано понад 920 закладів охорони здоров’я із 19 обласних центрів та м. Київ, з яких 60% щотижня оновлюють інформацію про залишки. Наразі це найбільша онлайн-платформа з інформацією про залишки лікарських засобів та медичних виробів, котрі закуповують коштом державного і місцевого бюджету.

Що робити, якщо інформації про ліки немає

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: