fbpx

Іванофранківець розповідав, як потрапити на навчання в топ-вузи Старої Європи

Суспільство 19:10, 20.10, 2014

У Києві відбулася 7-а щорічна виставка-зустріч з представниками англійських університетів, коледжів та мовних шкіл, а також, в рамках виставки, конференція “Європейська освіта для нової України”. Ця виставка щороку збирає понад тисячу відвідувачів, які готові інвестувати у знання немалі кошти, а інколи і кілька років свого життя, зазначають організатори заходу.

Одним з учасників був іванофранківець, цьогорічний випускник University College London (UCL), що входить до п’ятірки найкращих університетів світу, Роман Фіщук.

“Події останніх років в Україні засвідчили, що погана освіта очільників країни та надмірна терплячість українців в результаті призводять до конфліктів та проблем, свідками яких ми є сьогодні”, – зазначає Роман.

Він ділився з учасниками виставки власним досвідом навчання у Великобританії за стипендією Британського Уряду Чівнінг (Chevening).

Роман Фіщук зазначає, що одним з ключових факторів вирішення завдань, які сьогодні постали перед Україною, є якісна освіта у різних напрямках (починаючи від економіки і закінчуючи медициною).

На жаль, більшість українців не можуть дозволити собі освіту в таких країнах, як Німеччина, Франція чи Великобританія за власний рахунок. “Власне, для обдарованої молоді, що прагне змін, існує багато можливостей для навчання за кордоном за рахунок стипендій, грантів, наданих урядами інших країн чи неурядовими організаціями”, – зазначив під час відкриття конференції посол Великобританії в Україні Саймон Сміт.

Учасників конференції найбільше цікавили як “технічні” питання подачі документів, вимоги щодо знання мови, так і світоглядні аспекти, ділиться Роман Фіщук.

“Доволі часто запитували і про мої мотиви повернення в Україну у ці складні часи, – говорить іванофранківець. – На щастя, вже зараз є армія співвітчизників з якісною іноземною освітою, які готові вкадати свій час та зусилля на розвиток України. Завдяки ініціативі українців з іноземною освітою Професійний Уряд майже 30 молодих людей займають керівні посади в таких закладах як Адміністрація Президента України, Рада національної безпеки і оборони, НАК “Нафтогаз України”, ВАТ “Укрпошта” та інших міністерствах та відомствах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: