fbpx

Івано-Франківський Карітас подарував "перші портфелики" 323 дітям

Суспільство 16:25, 30.09, 2014

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" продовжує соціальну ініціативу, яка триває уже одинадцятий рік, із забезпечення портфеликами та шкільним приладдям дітей-першокласників та учнів 2-11 класів – представників соціально уразливих категорій.

Цього року благодійні портфелики отримали 323 дитини, серед яких 50 дітей-переселенців із Криму та східних областей України.

Упродовж 2004-2013 років допомогу у вигляді портфеликів, шкільного приладдя та канцтоварів отримало 1222 дітей із родин, які опинились у складних життєвих обставинах. Йдеться про сім’ї зі складним матеріальним становищем, про багатодітні родини, а також ті, де діти виховуються без матері або батька, де батьки інваліди.

Цього року благодійна акція "Перший портфелик" відбулася в три етапи. Напередодні 1 вересня 120 першокласників із сімей, які опинились в складних життєвих ситуаціях, отримали шкільні портфелики, канцтовари, шкільне приладдя, необхідні для занять у школі. Пізніше 50 дітей із 35 сімей переселенців отримали портфелики з канцтоварами, а також шкільну форму та взуття. Не залишились поза увагою й 170 дітей-старшокласників, яким вручили набори шкільного приладдя. Учасники благодійної акції отримали благословення на початок нового навчального року від митрополита Івано-Франківської архиєпархії Владики Володимира Війтишина та єпископа-помічника Йосафата Мощича.

Через складну фінансову ситуацію в Україні цьогоріч кошти для проведення благодійної акції збирали з кількох джерел. Загальна сума наданої допомоги для 323 дітей становить 95 842,27 грн. Зокрема, для 120 дітей-першокласників вдалося зібрати 47 400,00 грн за рахунок благодійної допомоги фундації "Люди в потребі", Карітасу Єпархії Трір (Німеччина) та благодійним пожертвам парафіян Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, АТ "Ощадбанк". Вартість портфеликів для 50 дітей (37 000,00 грн) оплатило Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні. Придбати шкільне приладдя для 153 учнів 2-11 класів на суму 11 442,27 грн вдалося за рахунок коштів проекту "Психологічна та соціальна допомога для дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах" за підтримки єпархії Грац (Австрія).

"Основна ідея  проведення благодійної акції – дати відчути радість першого навчального дня у школі кожній дитині, незалежно від соціального статусу її родини. Тому для першокласників перший портфелик укомплектований зошитами, пеналом, обкладинками для підручників та зошитів, простими та кольоровими олівцями, пластиліном, фломастерами, фарбами для малювання та іншим необхідним шкільним приладдям. Особлива подяка гуртівні канцтоварів "Ваш Партнер", яка підтримує благодійну акцію впродовж багатьох років і надає суттєві знижки при закупівлі канцтоварів у такий складний для України час", – розповіла Леся Дорош, організатор акції. Орієнтовна вартість такого портфелика – 600 гривень.

"Ми перший раз отримали таку допомогу, і я дуже щаслива, що моя донечка Анастасія, яка йде у перший клас, має можливість пізнати таке гарне людське ставлення, доброзичливість, турботу і любов. Я дитину виховую сама, і дуже зраділа, коли звернулася у Карітас і мені не відмовили, – розповідає пані Світлана. – Донька цього року йде до першого причастя, і ця акція для неї буде гарним прикладом, як Бог приймає і благословить людей. Для діток, які не мають любові батька чи матері, це дуже добра справа, бо дає можливість бути щасливими хоча б у такі дні. Щастя, яке діти пережили на святі "Першого портфелика", вони пронесуть крізь ціле своє життя. А що є важливішим для мами, ніж бачити щасливі очі своєї дитини?"

Пані Вероніка, в минулому сирота, яка сама виховує двох дітей, зізнається, що у матеріальному плані їй нелегко. І знає, що у Карітасі завжди готові прийти на допомогу у важкий час. "Коли мені подзвонили і сказали прийти за портфеликом, я дуже зраділа! Коли я опинилась у скрутному становищі, то, звернувшись до Карітасу, отримала суттєву допомогу. І сьогодні я знову тут. Хочу подякувати усім працівникам фонду і побажати їм доброго здоров’я, щоб вони надалі могли допомагати усім, хто цього потребує!"

Від імені всіх, хто отримав допомогу, складаємо подяку Фундації "Люди в потребі" (Німеччина), вірним парафій Української Греко-Католицької Церкви, які наповняли карітасівські скриньки для збору благодійних пожертв. Особлива подяка підприємцям Констянтину Полякову та Ганні Дорошенко, які надали Карітасу при закупівлі канцтоварів суттєві знижки. Завдяки їхній соціальній відповідальності та розумінню потреб людей, які опинилися у складних життєвих обставинах, Карітас отримав можливість придбати та надати допомогу для усіх потребуючих, які звернулися з заявами.

Отець Володимир Чорній, директор БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: