fbpx

Івано-Франківський міський суд є проектним судом щодо реформування ювенальної юстиції в Україні

Суспільство 20:38, 06.11, 2014

В Івано-Франківському міському суді відбулася тристороння зустріч у рамках проекту реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх. У зустрічі взяли участь представники суду, делегація канадського уряду (завдяки якому і здійснюється вказана реформа) та представники Івано-Франківської служби у справах дітей.

Канадську делегацію цікавили перш за все такі основні питання:

·   зацікавлення влади щодо реформування ювенальної юстиції;

·   пріоритети у цьому напрямку, які ставлять перед собою Івано-Франківський міський суд та Служба у справах дітей;

·   питання реформи ювенальної юстиції в Україні відповідно до міжнародних стандартів;

·   як працює ювенальна юстиція в Івано-Франківську (співпраця суду та служби у справах дітей).

Відповідаючи на запитання канадської сторони, голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк зазначив, що зазначена реформа в Івано-Франківську втілюється з урахуванням канадського досвіду, саме тому по кожній кримінальній справі, яка розглядається судом, спеціалісти служби у справах дітей готують досудовий звіт, а це в свою чергу дозволяє суду краще оцінити підсудного та призначити йому об’єктивне покарання.

В свою чергу керівник Служби у справах дітей Івано-Франківської міської ради Зоя Сливка зазначила, що такі довідки готуються у взаємодії із освітянами, медиками та міліцією. Адже потрібно зрозуміти, у якому середовищі виховувалась дитина і що саме штовхнуло її скоїти злочин.

Виступаючи перед присутніми, суддя Івано-Франківського міського суду Лев Кишакевич (який уповноважений на розгляд справ неповнолітніх) зазначив, що саме канадський досвід для суду є сьогодні пріоритетним. Адже якщо раніше івано-франківські судді літали в Канаду, щоб подивитись, як працює кримінальна юстиція неповнолітніх там, то зараз він разом із колегами готовий запрошувати до Івано-Франківська суддів із інших регіонів, щоб ділитися вже набутим досвідом. На жаль, новий Кримінально-процесуальний кодекс не допоміг реформуванню кримінальної юстиції неповнолітніх, адже суд позбавлений інструментів впливу на середовище, з якого і виникли передумови кримінальних проступків неповнолітніх, проте судді сподіваються, що невдовзі це можна буде виправити.

Підсумовуючи все сказане на зустрічі, Зоя Сливка навела статистику за минулий рік. Так, впродовж 2013 року Івано-Франківським міським судом було розглянуто 16 кримінальних проваджень щодо неповнолітніх і завдяки цьому реформуванню жодна особа не була позбавлена волі, що, в свою чергу, дає шанс неповнолітнім стати на шлях виправлення і більше не скоювати кримінальні правопорушення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: