fbpx

Мер втомився, йому пора, – депутат Івано-Франківської міськради Олександр Бубен

Політика 19:10, 12.03, 2015

Депутат Івано-Франківської міської ради, голова правління ПАТ "Прикарпаттяобленерго" Олександр Бубен вважає, що міський голова Івано-Франківська втомився і просто добуває свій термін.

Про це Олександр Бубен написав у своїй колонці в газеті Репортер.

"В ідеалі люди обирають міського голову для того, щоб він представляв їхні інтереси та робив добро для громади. Наш мер обрав власний унікальний шлях, фактично ставши мером тільки двох третин мешканців міста – тих, кого обслуговує ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Збиткове, проблемне, але таке "рідне" у плані доступу до фінансових потоків і дотацій для Віктора Анушкевичуса комунальне підприємство.

Мер відверто лобіює інтереси теплокомуненерго, вливаючи у нього з міського бюджету мільйони гривень: 800 тис. у 2012 році, 1 млн грн – у 2013-му, 4 млн  у 2014-му. Він підтримує отримання цим збитковим підприємством валютного кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку в такий кризовий для нас час, обіцяючи при цьому "підкласти плече", тобто міський бюджет, і не уточнюючи, яким чином місто повертатиме ці борги.

І при цьому не робить абсолютно нічого для того, щоб зробити його прибутковим, а послугу теплопостачання  якісною та конкурентоздатною. Адже за весь час свого "правління" він так і не зупинив від’єднання окремих споживачів від центрального теплопостачання, ні населення, ні підприємств-установ, а навпаки, своєю бездіяльністю тільки сприяв цим процесам. Це призвело до розбалансування системи, прямо вплинуло на якість послуг і відповідно призвело до зменшення доходів підприємств – надавачів послуг.

За дві свої каденції він палець о палець не вдарив, аби стимулювати приєднання новобудов до централізованого опалення  так, як це зробили у сусідньому Львові. А це б дало змогу тепловим компаніям, не тільки "рідному" комунальному, а й "пасинку"  СТЕК, розвиватися, вкладати кошти в реконструкцію мереж і підвищити якість комунальних послуг.

Він жодним чином не посприяв у наведенні ладу з розваленими внутрішньобудинковими тепломережами, більша частина з яких нині на балансі комунального підприємства "ЄРЦ" (колишніх ЖЕО), та з розподільчими мережами теплокомуненерго, які перебувають у поганому стані. Адже більшість проблем та аварій під час опалювального сезону стається саме у внутрішньобудинкових мережах  всередині будинку, на другому місці за аварійністю  розподільчі мережі теплокомуненерго, на третьому  магістральні, власниками яких є СТЕК і теплокомуненерго.

За ці роки Віктор Анушкевичус лише формально декларував підтримку розвитку централізованого опалення, немовби зумисно заганяючи його в ще більшу кризу.

Для того, щоб відвертати увагу від проблем комунального підприємства, він знайшов собі ідеальну жертву  приватну компанію ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія", перетворюючи кожну тижневу оперативну нараду на грецьку драму, де поганим героєм незмінно виступає приватна СТЕК.

На жаль, крім ораторських талантів, міський голова більше не може й не хоче ні допомагати, ні дивувати наше місто. Замість того, щоб домовлятися та працювати спільно,  він конфліктує. Замість того, щоб мислити стратегічно,  приймає локальні неефективні рішення.

Спостерігаючи за його емоційними, недалекоглядними діями, я роблю висновок, що мер втомився. Він свідомо перестав діяти як голова чудового міста Івано-Франківська. Він просто дотягує до кінця терміну.

Дуже сподіваюся, що наступний мер буде кардинально відрізнятися, що він буде сповненим сил та амбіцій. Що він схоче замінити красиві бесіди на конкретні дії. Хочу вірити, що у майбутньому ми побачимо адекватну стратегію розвитку нашого міста і стратегію розвитку теплопостачання у нашому місті. Що на ринку комунальних послуг з’явиться реальна конкуренція, і що мешканці зможуть вибирати не кращих із гірших, а тих, чия послуга буде найякіснішою. Що Івано-Франківськ стане таким, яким ми хочемо його бачити, – комфортним та енергоефективним.

Але це вже будуть виклики до нового мера, якому, на жаль, доведеться розгрібати плоди багаторічної бездіяльності попередника",  написав депутат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: