fbpx

Мільйон проти ста тисяч: як медична комісія облради розподілила кошти на обладнання між ЦРЛ

Суспільство 12:54, 21.07, 2016

Постійна депутатська комісія з питань охорони здоров'я Івано-Франківської обласної ради погодила зміни до комплексної програми "Здоров'я населення Прикарпаття 2013-2020".

Йшлося, зокрема, про розподіл 7,2 млн грн бюджетних коштів для закупівлі обладнання у Центральні районні лікарні Прикарпаття. 

Розподіл коштів, як пояснив голова депутатської комісії Манолій Піцуряк, відбувався з врахуванням депутатських запитів. 

360 млн грн – загальна потреба в устаткуванні ЦРЛ області відповідно до заявок головних лікарів районів, повідомив начальник Департаменту охорони здров'я ОДА Мирон Матейко.

Депутати подали запитів на 28 млн грн, поінформував Манолій Піцуряк.

Оскільки депутати мали розподілити 7,2 млн грн з перевиконання обласного бюджету за перший квартал, то за основу розподілу коштів узяли депутатські запити, пояснив голова комісії. 

Із зауваженнями до розподілу на комісії виступила депутат облради від Болехова Галина Макота. Вона звернулася до депутатів з проханням переглянути суму для Болехівської лікарні, оскільки в її запиті була зазначена значно більша. Депутат апелювала до домовленостей, які не були дотримані у фінальному документі, що його винесли на розгляд комсії та наголошувала на нерівномірному розподілі коштів.  

Галину Макоту підтримав член комісії, депутат Олег Атаманюк. 

Голова комісії Манолій Піцуряк та заступник голови обласної ради Василь Гладій обґрунтували спрямування коштів можливими "соціальними вибухами" в районах області. Виявилося, що ЦРЛ тих районів, де є проблеми із виплатою заробітної плати, отримали більшу дотацію на обладнання. 

"У Снятинському районі державна субвенція не дозволяє виплачувати заробітну плату в повному обсязі, на це спрямовуються кошти з районного бюджету. А це ті кошти, за які можна було би купувати обладнання для районної лікарні", – зазначив Василь Гладій. 

Комісія погодила запропонований розподіл коштів без змін. 

Медичним закладам, які цього разу отримали недостатнє фінансування, пообіцяли повернутися до цього питання у вересні  на сесії обласної ради, яка розгляне підсумки виконання бюджету у першому півріччі та знову зможе внести зміни у Програму. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: