fbpx

Міністр оборони про скасування призову: Контрактна армія війну не виграє

Суспільство 16:49, 03.01, 2016

Міністр оборони України Степан Полторак назвав популістськими заклики скасувати призов на строкову службу і перейти на контрактну армію.

Про це він сказав в інтерв'ю "Українським новинам", пише УП.

"Такі експерименти ми вже проводили, коли скасовували призов на строкову службу, але це призвело до того, що у нас практично ціле покоління чоловіків виявилося не готовим до захисту своєї країни", – заявив Полторак.

За його словами, строкова служба дозволяє готувати мобілізаційний ресурс. Він вважає, що небагато країн можуть дозволити собі повністю відмовитися від призову.

"Готувати молодих чоловіків для захисту своєї країни необхідно, тому моє глибоке переконання, що призов скасовувати не потрібно. Але ми правильно вчинили, коли збільшили вік призову: не з 18, а з 20 років. Це вже не школяр, а сформована особистість",  зазначив Полторак.

"Звучать різні популістські заяви із закликами скасувати призов і перейти на контрактну армію. По-перше, контрактна армія ніколи не виграє війну. У будь-якому разі, під час активної фази ведення бойових дій ми будемо змушені вдатися до призову, мобілізації. Контрактна армія є основою для великої армії у випадку війни, але робити заяви, що завтра необхідно всіх перевести на контракт,  це безвідповідально. Це зробити дуже складно",  додав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: