fbpx

Міськрада віддала "свободівській" фірмі 1,5 га під забудову у центрі Франківська

Суспільство 19:54, 26.04, 2016

Міська рада Івано-Франківська дала дозвіл ТОВ "Івано-Франківська дорожня служба" на складання проектів землеустрою для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків на ділянці площею 1.5395 га по вул. Макогона, 23-А.

Підставою для прийняття такого рішення стало те, що "Івано-Франківська дорожня служба" минулого року викупила на аукціоні нерухоме майно на цій території. Однак, як писав КУРС, орендована підприємством земельна ділянка займає лише 0,7527 га з 1,5395 га, яка йому відводиться. ТОВ "Івано-Франківська дорожня служба" купила нежитлові будівлі загальною площею 1461,3 кв. м за 6,036 млн гривень (5 млн гривень без ПДВ).

Крім того, коли виносили на аукціон майно, в умовах продажу чітко прописали:

  • площа замельної ділянки, відведеної за об’єктом приватизації, становить 0,7527 га;
  • цільове призначення земельної ділянки – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

Однак у рішенні сесії цільове призначення землі перетворилося на "для будівництва групи багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими об’єктами громадського призначення".

Сьогодні на цьому наголосив колишній міський голова, а зараз депутат міської ради Віктор Анушкевичус:

"Приміщення продалися на аукціоні, і земельна ділянка, яка відводилася до цих приміщень, була 0,7 га. Що відбувалося потім? На вулиці Крайківського є територія колишнього асфальтного заводу, який був закритий і зараз знаходиться в стадії ліквідації. І зацікавлені особи вирішили, що до цих 0,7 га варто додати ще 0,8 га, вийде – 1,5. Тобто фактично була спроба вкрасти 0,8 га міської землі", – розповів Анушкевичус.

Він також відзначив, що у минулому скликанні зацікавлені особи, зокрема фракція "Свобода", намагалися протягнути подібне рішення через сесію, однак він його заветував.

У реєстрі рішень міської ради КУРС знайшов заветоване рішення. Після проведеня аукціону 30 липня міськрада передала в оренду ТОВ "Івано-Франківська дорожня служба" землю під приміщеннями площею 0.7527 га в оренду на 10 років для розміщення і експлуатації виробничих будівель і споруд.

Наступним пунктом міськрада дала дозвіл підприємству на складання проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку на цих же 0.7527 га. Власне, цей пункт рішення тодішній міський голова і заветував. Вочевидь, не за цілий рік апетити фірми зросли удвічі.

Сьогодні на сесії міськради Анушкевичус зауважив, що це рішення суперечить законодавству, зокрема порушує ст. 123 та 149 Земельного кодексу України, та закликав колег-депутатів не підтримувати його, бо при поіменному голосуванні "громада знатиме своїх героїв" .

"Голосуючи "за", ви проголосуєте за те, що ця земля не через земельний аукціон, не через торги, а просто комусь піде", – сказав він.

Наприкінці виступу закликав міськраду проявити таку саму громадянську позицію, як і по міському озеру.

Однак попри його застереження рішення було прийнято 32 голосами. Двоє проголосувало – "проти", шестеро – "утрималися".

Зокрема, у повному складі проголосували фракції "Свобода", "Батьківщина" та опозиційна "Самопоміч". Рішення також підтримали більшість депутатів від БПП "Солідарність" та  половина "УКРОПівців" .

Як писав КУРС,"Івано-Франківська дорожня служба" отримує найбільше підрядів на ремонт тротуарів, міжбудинкових проїздів, наведення благоустрою у скверах Івано-Франківська. Компанія наближена до представників партії ВО "Свобода".

Одним із співзасновників цього підприємства є ТОВ "ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ"У свою чергу, ТОВ "ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ" заснувала помічник секретаря Івано-Франківської міської ради Оксани Савчук 26-річна Павликівська Уляна Василівна – методист Івано-Франківського дитячо-юнацького пластового центру. Очолює це підприємство Джус Ірина Богданівна – головний бухгалтер ТОВ "Комунальні інвестиції", співзасновником яких  була сама Оксана Савчук та екс-депутат міської ради, а нині член виконкому Михайло Сеньків.

На місцевих виборах минулого року Ірина Джус на Уляна Павликівська балотувалися до Івано-Франківської міської ради від партії "Свобода".

Також на місцевих виборах 2015 року Уляна Павликівська вказала, що працює менеджером в ТОВ "Румата". За інформацією "Наших грошей", заснували цю фірму двоє мешканців Івано-Франківська Роман Гуцуляк і Сергій Королюк та львів’янин Олег Магулка. Останнього в ЗМІ називають юристом Ігоря Кривецького – екс-народного депутата, головного спонсора й "сірого кардинала" партії "Свобода", відомого також за прізвиськом "Пупс".

Як голосувала міська рада:

Марцінків Руслан Романович – за

Абрам'як Сергій Михайлович – за

Анушкевичус Віктор Андрюсович – проти

Балагура Володимир Омелянович – за

Бурко Віталій Миколайович – за

Вагилевич Мар'ян Володимирович за

Волгін Андріан Вікторович –  утримався

Гавриш Петро Орестович – за

Гаєвський Сергій Броніславович –  відсутній

Гарасимко Іван Михайлович – за

Горбовий Ярослав Васильович – за

Гречанюк Петро Дмитрович –  відсутній

Грималюк Андрій Васильович – за

Капустяк Олег Іванович – за

Ковальчук Микола Петрович – утримався

Корсун Ігор Валерійович – за

Кулинич Ірина Вікторівна – за

Куницька Галина Володимирівна – за

Кушнір Володимир Степанович – відсутній

Магас Стефан Дмитрович – за

Марцінків Роман Богданович – за

Мерінов Віталій Олександрович – утримався

Олійник Володимир Євгенович – за

Онуфріїв Роман Михайлович – за

Палійчук Сергій Васильович – за

Продан Маріанна Василівна – за

Пуйда Іван Михайлович – за

Ревчук Василь Іванович – за

Руднянин Степан Михайлович – утримався

Саварин Ігор Володимирович – за

Саврей Володимир Ярославович – проти

Савчук Оксана Василівна – за

Синишин Віктор Іванович – за

Скиданчук Василь Михайлович – за

Строїч Андрій Петрович – за

Тарас Мстислав Ярославович – утримався

Терешко Руслан Володимирович – за

Федорук Олександра Володимирівна – за

Фецич Володимир Іванович – за

Харук Роман Романович – за

Чміль Дмитро Костянтинович – за

Шкутяк Петро Зіновійович – утримався

Яблонь Володимир Дмитрович – за

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: