fbpx

На Долинщині хочуть запустити паровоз 1948 року, який є пам’ятником у центрі Вигоди. ФОТО

Суспільство 20:30, 21.11, 2015

За ініціативи ентузіастів та громадських активістів, що працюють в галузі збереження історичної залізничної спадщини України, 19 листопада у Міністерстві інфраструктури України відбулася нарада щодо створення загальної концепції з розробки комплексного проекту збереження та реставрації історичного рухомого складу залізниці.

Нарада проходила під головуванням заступника міністра інфраструктури, керівника апарату Володимира Омеляна. Координація роботи здійснювалася радниками заступника міністра Владиславом Плахотнюком та Віктором Матчіним. Були присутні представники з різних регіонів України: Дніпропетровщини, Київщини, Львівщини, Івано-Франківщини, Сумщини та Харківщини, інформують "Вікна".

Серед громадських організацій представлено: ГО "Залізнична спадщина України", ГО "Асоціація збереження історії залізниць України" та ВГО "Ефективний власник". Крім того, у заході взяло участь керівництво Укрзалізниці, яке за наслідками спільної роботи отримало ряд доручень щодо обліку та інвентаризації цінної залізничної техніки, її збереження та реставрації.

Захід став надзвичайно хорошим прикладом тісної співпраці та партнерського порозуміння між представниками влади та громадськості, повідомила прес-секретар Долинської районної ради Мар’яна Табаркевич.

"Позитивними і приємними були відгуки про хорошу роботу Вигодської вузькоколійної залізниці, якою курсує туристичний ретро-тепловоз "Карпатський трамвай". У цей час подорожі залізницею є дуже популярні як серед туристів-любителів, так і серед експертів з історичної техніки. Було запропоновано, в першу чергу, здійснити дефектоскопію котла паровоза Пт4 – 274 Tampella, 1948 року випуску, який використовується зараз як пам’ятник в центрі смт Вигода. Перевірка відносної справності котла дасть можливість визначити, чи зможе паровоз з постаменту повернутися знову до рухомого складу вузькоколійки. Відсутність накриття та консервації прискорює процеси руйнування історично цінного об’єкта, який би в діючому вигляді міг стати потужною атракцією для туристів та експертів – відвідувачів вузькоколійки", – акцентувала вона.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: