fbpx

На Домбровському кар’єрі будуть переробляти розсоли

Суспільство 13:20, 27.03, 2015

У Домбровському кар'єрі на сьогодні накопичено приблизно 20 мільйонів кубічних метрів розсолів. Навесні ризик їхнього виходу за межі кар'єру надзвичайно високий. І якщо опади посиляться, катастрофа, про яку говорять уже не один рік, може стати реальністю.

Про це в ефірі Радіо Свобода говорив заступник міністра екології та природних ресурсів Сергій Курикін, повідомляють Вікна.

За словами посадовця, рівень розсолів, якщо будуть інтенсивні опади, може піднятися на два-три метри, а це означає, що існує реальна загроза прориву і виходу цих розсолів за межі кар’єру.

"Ми знаємо про цю проблему і вирішуємо її, – зазначив Сергій Курикін. – Зараз починаємо здійснювати міжнародний проект на основі італійських технологій, які спрямовані на ліквідацію або принаймні зменшення обсягу цих розсолів шляхом їхнього випаровування. Будуть встановлені два спеціальні модулі, які мають впоратися з цією проблемою. Їхня продуктивність – приблизно 600 тисяч кубометрів на рік кожного з них. Тобто ми зможемо контролювати рівень цих розсолів і поступово зменшувати їхню кількість".

Із італійською фірмою WOMM переговори тривають вже давно. У 2013 році був підписаний Меморандум між ОДА та цією фірмою. Однак досі італійців зупиняло те, що їм не передали переробку розсолів.

Італійці для втілення проекту облюбували колишнє приміщення гаражА БєлАЗів на Домбровському кар’єрі. Ідеально якщо його вдасться викупити: для цього продаж приміщення мають внести у план санації. Інакше приміщення або орендуватимуть, або запишуть "Оріану" у співзасновники.

За словами заступника міністра, попри те, що проблема Домбровського кар’єру є доволі давньою і своїм корінням сягає ще в радянські часи, вона досі залишається невирішеною.

"Домбровський кар’єр – не єдиний у своєму роді. Такі кар’єри є по цілій країні, скажімо, у Дніпропетровській області є хвостосховища і кар’єри подібні. Утоворювалися вони біля гірничо-металургійних підприємств. І там теж накопичено велику кількість достатньо небезпечних речовин. Парадокс у тому, що це речовини, які могли бути використані з користю”, – наголошує Сергій Курикін.

Наразі, стверджує він, у Калуші можна переробляти розсоли і отримувати від цього економічну вигоду. Процес може бути як мінімум самоокупним.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: