fbpx

На Франківщині відновлять поромну переправу через Дністер

Суспільство 07:51, 30.12, 2015

Делегація Галицького району взяла участь у нараді, що відбулася у Тисменицькій райдержадміністрації і стосувалася реалізації проекту "Відновлення канатної поромної переправи через Дністер у селі Довге як потужний механізм соціально-економічного розвитку громад Довгівської та Маріямпільської сільських рад".

Учасники наради переглянули презентацію проекту. Після ознайомлення із ідеєю, матеріалами та станом справ щодо часткового втілення проекту присутні обмінялися думками та висловили пропозиції. В ході розмови дійшли до висновку, що він цікавий і перспективний як для бізнесу, розвитку туристичної сфери, так і соціального напрямку Тисменицького та Галицького районів.

Тут варто нагадати, що село Довге, де мала б працювати поромна переправа, є унікальним.

Його особливість полягає в тому, що розміщене воно на двох берегах Дністра. Мешканцям Довгого за рікою зручніше користуватися інфраструктурою сусіднього Маріямполя Галицького району. Облаштувавши річкове сполучення, як мешканці, так і підприємства, які проводять там свою діяльність, отримають нові можливості, зручності та перспективи.

Активне обговорення викликало питання технічної складової поромної переправи, її вантажопідйомність. Адже стартував проект із пропозиції пасажирського перевезення. Натомість до фінішної прямої ідея дійшла удосконаленою. Відтак об’єкт поромна переправа розглядався як універсальний, який, окрім пасажирів, перевозитиме потужну техніку та вантажі. Це додаткові можливості, але й зміни щодо збільшення вантажопідйомності.

Важливим аспектом реалізації проекту є фінансова складова. Кошти на його завершення партнери проекту будуть вишукувати у державному, обласному, районних, місцевих бюджетах та залучаючи зацікавлених спонсорів. Втім, бюджетні кошти – це не панацея. Таку думку висловив голова Галицької районної ради і запропонував скористатися можливостями, які надають міжнародні донори. До прикладу, дофінансування проекту з джерел Єврокомісії.

За підсумками наради, було вирішено провести експертизу, перерахунок коштів та інвентаризацію придбаного обладнання. Це доручено виконавцям зробити до 1 лютого 2016 року. А далі під час наступної зустрічі у такому ж складі будуватимуть подальші кроки стратегії втілення проекту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: