Як повідомили КУРСу у прес-службі УМВС в Івано-Франківській області, зловмисник оцінив вибуховий пристрій ураженої дії на дистанційному керуванні у 4000 грн. Міліціонери затримали 33-річного зловмисника, а пристрій направили на експертизу.
Як вказують у міліції, факт продажу вибухівки в одному із райцентрів області задокументували ще 5 червня. Однак правоохоронці не поспішали оприлюднювати цю інформацію, доки вибухівку не дослідили експерти науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при облуправлінні МВС.
Відповідно до їх висновків, зазначають у міліції, предмет є “радіокерованим саморобним вибуховим пристроєм, заряд вибухової речовини якого складається із бездимного пороху та імітаційної шашки ШИРАС-М”.
Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Оперативний супровід досудового розслідування кримінального провадження здійснюють працівники УБОЗу.