fbpx

На Прикарпатті назвали найприбутковіші родовища нафти й газу

Суспільство 11:57, 29.03, 2017

Найбільш нафтогазоносні родовища в Івано-Франківській області знаходяться в Долинському, Надвірнянському та Косівському районах. Загалом ці родовища у 2015 році принесли прибуток понад 396 млн гривень.

Такі дані оприлюднили після аналізу другого звіту Ініціативи прозорості у видобувних галузях України (ІПВГ) за 2015 рік у регіональному розрізі.

"Якщо говорити про найприбутковіші родовища для державного бюджету, то це Долинське нафтове родовище (ПАТ "Уркнафта") – 209,2 млн гривень, Битків-Бабченське нафтогазоконденсатне родовище (ТОВ "Укркарпатоїл ЛТД") – 184,6 млн гривень, Яблунівське газове родовище (ПАТ "Укргазвидобування") – 2,2 млн гривень, – розповідає аналітик Христина Зелінська. – У 2015 році видобуток нафти в регіоні скоротився вдвічі, відповідно скоротилися податкові надходження".

Станом на 1 січня минулого року в Івано-Франківській області рентна плата за видобуток вуглеводнів становила 1,8 млрд гривень. Сьогодні в області знаходиться 31 родовище та 156 надрокористувачів, які розробляють в основному дрібні та середні родовища.

"Підвищення прозорості у видобувних галузях України – мета оприлюдненого звіту ІПВГ. Громадськість має відкритий доступ до важливих даних: про платежі за кожним родовищем, про кінцевих власників компаній, тексти угод. Слід сказати, що звіт не передбачає виявлення шахрайства або помилок, зроблених тими, хто звітує, – каже директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш. – Інформація, що міститься у звіті ІПВГ, отримана від надрокористувачів та державних органів, а також даних з відкритих і загальнодоступних джерел, включно з публічними реєстрами".

Коротка та повна версія ІІ звіту ІПВГ є у вільному доступі на сайті Мінрегіонвугілля та на сайті ІПВГ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: