fbpx

На Прикарпатті оголошено пожежну небезпеку 5-го (найвищого) класу

Суспільство 07:30, 11.08, 2015

Суха спекотна погода, за прогнозами синоптиків, триватиме ще принаймні днів десять, що, в свою чергу, класифікується як пожежна небезпека 4-го (висока) та 5-го (найвища) класу.

Це зумовлює збільшення кількості пожеж в природних екосистемах (пожеж післяжнивних залишків, стерні, сухої трави, лісів та торфополів). У зв’язку з цим за останній період пожежно-рятувальні підрозділи області здійснюють близько 16 виїздів в день на гасіння пожеж в природних екосистемах. При цьому основні причини таких пожеж з року в рік залишаються незмінними – спалювання післяжнивних залишків рослинності та сміття на городах та присадибних ділянках, необережне поводження з вогнем, залишене без нагляду вогнище після відпочинку в лісових масивах.

Тільки за один день 10 серпня на території області трапилося понад 30 пожеж сухої трави, сміття, стерні та торфу, якими охоплена практично половина області. Так, зокрема, у Тисменицькому районі між селами Радча і Чукалівка горіла суха трава на відкритій території на площі 200 м кв., у селі Бринь Галицького району – на площі 150 м кв., у Галичі та Тлумачі – на площі 100 м кв. Також у селі Гузіїв Болехівської міськради горіла стерня на територіях земельних ділянок місцевих жителів на площі 600 м кв. На місці пожежі врятовано урожай вівса на стеблі на площі 2 гектари.

Зафіксовано близько десятка пожеж сміття на території області та два випадки загорання торфовищ – у селах Торговиця та Топорівці Городенківського району і в селі Ясенів Пільний Городенківського району.

Попередня причина виникнення пожеж в екосистемах незмінна – необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Тобто винуватців у цьому випадку знайти важко. Але, оскільки найчастіше випадки спалювання сухої трави трапляються на землях, прилеглих до автошляхів, та на полях, які не обробляються, відповідальність за пожежі несуть власники земель, а це переважно сільські та селищні ради, громади.

Управління ДСНС в області закликає усіх свідомих громадян: станьте на перешкоді спалюванню сухої трави та сміття, відмовтеся від будь-якого спалювання рослинних залишків у власних обійстях та докладіть усіх зусиль, щоб цього не робили інші!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: