fbpx

На Прикарпатті вшанували пам’ять борців за волю України

Суспільство 17:39, 29.09, 2014

У селі Олеша Тлумацького району відзначили 70-ту річницю бою в Братовому лісі.

З  кінця 80-х років минулого століття на місці запеклих сутичок українських повстанців та військ НКВС збираються олешанці, щоб молитвою і словом вшанувати полеглих родичів і односельців. Цьогоріч під час пам’ятних заходів згадували не тільки полеглих героїв минулого, а й Героїв Небесної сотні, військовослужбовців Збройних сил України, мирних громадян, повідомили в Івано-Франківській ОДА.

Розпочалося вшанування українських патріотів богослужіннями у храмах села, після чого громада та гості села урочистою ходою направились до Братового лісу, де на місці бою відбулося Віче пам’яті. Участь у заході взяли заступник голови Тлумацької районної державної адміністрації Василь Овчарчин, заступник голови районної ради Василь Двояк, ветерани районної станиці та Крайової Управи Братства ОУН-УПА Карпатського краю, представники політичних партій, громадськість села.

Про значення історичної події для сучасників говорили у свої виступах сільський голова села Олеша Богдан Двояк, заступник голови районної державної адміністрації Василь Овчарчин, вчитель історії місцевої школи Михайло Надкерничний, історик-краєзнавець Михайло Дземан, голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Карпатського краю Богдан Борович, інші громадські діячі. Зокрема, Василь Овчарчин наголосив, що 1944 року у Братовому лісі, незважаючи на значну перевагу противника, сотня Шрама та новобранці з навколишніх сіл змогли з честю вийти з оточення, а ворог зазнав значних втрат.

"Я вірю, що і у наш час українські військовослужбовці з честю переможуть загарбників та відвоюють рідну землю", – сказав Василь Овчарчин. 

До могил, де похоронені повстанці, люди клали живі квіти, а отці  Віталій (УГКЦ) та Михайло (УАПЦ) на цьому місці відправили поминальну панахиду. Номери художньої самодіяльності за участю аматорів народної творчості села та учнів школи підготувала директор Народного дому села Олеша Ольга Двірник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: