fbpx

Обласна рада не вводить "ProZorro" на найбільш корупційні сфери

Суспільство 20:01, 17.05, 2016

Обласна рада вводить "ProZorro" лише на закупівлю дрібних товарів і послуг апаратом обласної ради, а не найбільші корупційні сфери. Впровадження системи не стосується комунальних підприємств облради, програм облради, зокрема й екологічної програми.

Про це повідомила очільниця фракції "ВОЛЯ" в облраді Ольга Галабала у програмі "Політична студія" на ОТБ "Галичина".

Як повідомила Галабала, в Івано-Франківській області за 2015 рік 700 млн грн було витрачено на закупівлю товарів, робіт та послуг. Апарат облради отримує на рік 6 млн 300 тис. гривень, з них – 4 млн 310 тис. грн – зарплати і майже 169 тис.  це комунальні послуги на енергоносії. На цей час готове розпорядження голови облради про запровадження системи "ProZorro", але воно стосується виключно апарату облради та на закупівлю дрібних товарів та послуг.

"Виходить, що з усієї суми 700 млн грн "ProZorro" вводиться лише для суми трохи більше 1 млн грн – це закупівля канцтоварів та інших необхідних засобів для апарату облради. Але у цих сумах майже не було корупційних зловживань, всі найбільші корупційні зловживання – це є роботи, це вкладення бруківки, це є очисні споруди, це є каналізування та інше",  наголосила Галабала.

Політик  вважає, що це свого роду "замилювання очей", "людям скажуть, що в області ввели "ProZorro", але ніхто не покаже справжньої суті".

"Дуже важливо, аби впровадження ProZorro для апарату облради стало першим кроком, а не стало гарною ширмою для лише вигляду того, що ProZorro впроваджено в області, але натомість найільш корупційні сфери і далі будуть розподілятися на "свої" фірми і зберігатиметься система відкатів",  сказала Галабала, а також нагадала, що фракція "ВОЛІ" в облраді неодноразово наполягала ввести "ProZorro" для екологічних коштів, натомість депутати цю пропозицію неодноразово відкидали. 

"Нашу пропозицію відкидали і на бюджетній, і на екологічній комісіях. А 80 млн грн екокоштів  це 10% від усієї суми, яка є в області, але сюди поки ніхто не хоче вводити "ProZorro". Ми за те, щоб в області все відбувалося ПРОЗОРО! Нам потрібно прийняте рішення облради і щоб всі закупівлі товарів, робіт та послуг  здійснювались через систему "ProZorro"",  наголосила політик.

На її переконання, таке ж рішення необхідно прийняти і голові ОДА. "Тому що частина коштів із 700 мільйонів грн напряму фінансується з державного бюджету. І ці кошти не йдуть до бюджету області, яким розпоряджається облрада".
Зокрема, Галабала переконана, що при затвердженні системи "ProZorro" на усі закупівлі вдасться не тільки ліквідувати систему відкатів, а й економити близько 150 млн грн бюджету області.

"Система "ProZorro"  це так званий аукціон на зниження ціни. В результаті дії такої системи в країні середня економія становить від 15 до 30% на кожному товарі, роботах та послугах. Відповідно, у нашій області ми можемо економити 150 мільйонів гривень на рік. Ми приберемо ручний режим визначення підрядника, ми створимо нормальну конкуренцію серед підприємців, ми зробимо це все прозорим, ми приберемо систему відкатав",  запевнила Галабала.

Слід зазначити, що систему електронних закупівель уже використовують усі області країни, окрім Івано-Франківської та Сумської. Депутати Івано-Франківської облради раніше побоювалися, що ця система затягне процес закупівель у часі. Але Галабала запевнила, що в інших облрадах є поняття "швидкої закупівлі" при виникненні непередбачуваних ситуацій.

Нагадаємо, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження "Про застосування системи електронних допорогових закупівель для закупівлю товарів, робіт і послуг виконавчим апаратом облради".

Раніше "ВОЛЯ" наполягала на впроваджені системи "ProZorro" для "екологічних коштів", зокрема на засіданнях бюджетної та екологічної комісій, однак обласні обранці не підтримали таку ініціативу. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: