fbpx

Олександр Шевченко: Жодна країна світу на має права принижувати гідність та історію України

Політика 21:03, 08.02, 2018

Народний депутат України Олександр Шевченко у стінах Верховної Ради поспілкувався із журналістами видання "Золочів.нет". Нардеп розповів про сумнозвісний закон польського сейму та відповідь на нього депутатів Верховної Ради, про голову Нацбанку, про ввезення автомобілів на іноземній реєстрації, про "молочний" закон та медичну реформу. А також Олександр Шевченко поділився планами щодо спорудження потужного біатлонний комплексу на базі Буковелю.

Чи можемо ми розраховувати на проведення етапів Кубку світу з біатлону в Буковелі?

Цього року на прохання багатьох відповідальних депутатів з Прикарпаття і не тільки було проголосовано за державне приватне партнерство, тобто партнерство держави з Буковелем. Мета – будівництво потужного біатлонного комплексу. Його спорудження плануємо розпочати уже цього року. Згідно із задумом, влітку на ньому вже можна буде бігати у спеціальних роликах, а взимку – освоювати зимові види спорту. Я думаю, цей проект ми реалізуємо за кілька років. За 2018 плануємо зробити самі бігові доріжки та місця для стрільби, а потім уже будемо все довершувати. Я вірю, що наші біатлоністи гідні такого комплексу. Я пишаюсь українськими спортсменами та робитиму усе для того, аби вони здобували нагороди.

А тепер до політики. Чи задоволені ви ухвалою Верховної Ради стосовно польського сейму?

Я переконаний, що жодна країна світу не може принижувати гідність та історію України. Наш національно-визвольний рух заснований на Бандері, на діяльності ОУН-УПА. І це наша історія. Тому вибачте, не втручайтесь у неї. Давайте перегорнемо цю сторінку. Ми ж не згадуємо політику Пілсудського, який переселяв українців. Ви знаєте, Україну розривали з усіх сторін. І нині, напевно, багато хто не зацікавлений у тому, аби наша країна була сильною, могутньою. А вона може бути такою. Якщо б не наша внутрішня корупція, ми давним-давно були найкращою країною в Європі. Але сьогодні так відбувається, тому якщо поляки згадуватимуть нас у негативі, зрозуміло, що ми повинні відповідати. Якщо ми перегортаємо сторінки історії, то робимо це разом. І йдемо далі будувати нове майбутнє. А щодо "Опоблоку", який не голосував за нашу ухвалу, скажу так: для них Бандера та УПА – не герої. Краще аби нас захопила Російська Федерація – це для них головне. Тому регіонали мають піти з української політики назавжди.

Чи буде нарешті призначено голову Нацбанку?

Ви знаєте, в Україні дуже багато виконувачів обов’язків. Так легше людину тримати на гачку, її можна у будь-який момент звільнити. Тому доки буде сьогоднішня влада, доти не буде порядку ні в судовій системі, ні в Нацбанку. Простіше, звісно, легше регулювати, коли пан Ахметов експортує відповідні свої матеріали, змінювати курс на максимально високий, для того, щоб тими доларами, які проходять, він міг виплачувати зарплатню.

Чи можна сподіватись на покращення у питанні ввезення автомобілів?

При цій владі мені важко сподіватись на зміни. Та у мене чітка позиція. Не важливо, скільки років автомобілю, люди мають за помірну плату, наприклад 500 євро, ввезти будь-яку автівку. Якщо це машина до 3 чи до 3,5 літрів об’єм двигуна. Якщо більше, то люди, що можуть собі дозволити дорогу автівку, можуть платити звичайні ціни. Наприклад, для мене проблеми немає, бо я можу заплатити будь-яке мито. Але я також відчуваю, що ситуація несправедлива. Коли той же автомобіль в Україні коштує 50 тисяч, а в Америці 25. Тому для мене простіше, щоб не поділяти на багатих, бідних, просто сказати: на кожен автомобіль розмитнення – 500 доларів. І таким чином ми заберемо можливість у сьогоднішніх керівників держави монополізувати ринок автомобілів. Бо ті машини, які роблять в Україні, вибачте, але на них їздити небезпечно.

Ще одне питання, яке дуже турбує дрібних виробників сільськогосподарської продукції – "молочні" закони. Чи дійсно людям заборонять продавати домашні молочні продукти?

Ми ще не стали Європою, а вже ідемо у неї на поводку. Треба давати людям можливість заробляти. Або тоді створюємо передумови, аби вони могли заробляти на чомусь іншому. Бо ці великі аграрні холдинги уже роблять, що хочуть. Одним дають мільярдні дотації, а іншим взагалі не допомагають. Створіть для людей робочі місця. А потім будете забирати ту корову. Тому що через неможливість здати молокозаводам молоко людина втрачає можливість заробити, вижити. Що далі? Я хочу сказати, що побороти корупцію, побороти надприбутки у багатьох сферах можна єдиним методом: просто підняти рівень зарплати. І не завищувати штучно курс долара. Адже так владі легше наповнювати бюджет. І вона сьогодні, крім власної кишені, ні про що не думає. Єдиний метод побороти цю владу, корупцію – не обирати тих людей, які керували країною 26 років, які сьогодні при великій владі, але нічого не зробили для людей. Проголосуємо за тих самих – буде ще гірше. Той, хто краде, крастиме завжди. А красти можна не тільки гроші, а майбутнє у людей, або ж у випадку того ж ЦВК, коли спотворюються результати виборів, крадуть майбутнє у країни. Не може бути, аби від влади залежали суди, журналісти, щоб у парламентсько-президентській республіці президент взагалі не зважав на парламент.

Що скажете про медичну реформу?

Ту, за яку проголосували, не можна назвати медичною реформою. Це тимчасовий сурогат. Старе знищили, а нове не побудували. Якщо ми хочемо сучасної медицини, нам треба взяти якусь модель, швейцарську чи американську, і просто запровадити. Декілька місяців пройшло, і як ця так звана реформа працює? Люди й надалі купують ліки за власні кошти, медики не отримують достойну зарплатню, а найкращі фахівці втікають за кордон, не оновлюється обладнання. А парламент приймає якісь популістичні закони. До речі, я за цю реформу не голосував. А на неї виділили 10 мільярдів. І влада знову має з чого дерибанити кошти. Поки до влади не прийдуть люди із мораллю, нічого не буде. Я починаю з себе.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: