fbpx

Побачити Боже обличчя: у соборі Святого Юра у Львові виставили унікальну реліквію

Культура 15:07, 02.02, 2015

До Львова з особистої захристії Папи Римського прибула унікальна реліквія – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа. Святиня виставлена у соборі Святого Юра.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні з владиками Синоду УГКЦ відкрив для привселюдного почитання Нерукотворний образ Ісуса Христа.

Святиня вдруге за свою історію перебування у Ватикані покинула його. Цей факт пов'язують із особливим благословенням Папи Римського для України, передає ЗІК.

За словами прес-секретаря Львівської архиєпархії УГКЦ, капелана Львівської міськради о. Павла Дроздяка, паломники прибули і продовжують прибувати зі всієї країни.

"Це є справжня реліквія, оригінал. На ній – найдавніше зображення обличчя Ісуса Христа. Вона прибула до Риму з Едесси, дорогою побувавши у багатьох різних місцях. Згодом, у 1870 році, зважаючи на те, що це одна з найцінніших реліквій, Блаженний Папа Пій ІХ наказав перевезти її до Ватикану. З того часу цю реліквію лише вдруге дали до Богопочитання у храмі. Крім того, Ватикан вперше дозволив цілувати її. Це – як виняток для України у такий складний для неї час. Також це присвячено 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля", – розповів журналістам о. Павел Бенедік, відповідальний за приватну Папську захристію у Ватикані.

О. Роман Кравчик, адміністратор собору Святого Юра, зазначив, що коли натрапив у літературі на цей Нерукотворний образ, то захопився ідеєю привезти його в Україну.

"Мені говорили, що неможливо, аби Ватикан дозволив вивезти за його межі реліквію світового значення. Але молитва і добрі наміри, віра перемагають усе. Ми почали працювати, і реліквію таки вдалося привезти до нас. Для України зараз це дуже потрібно", – підкреслив він.

На початку богослужіння Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) наголосив на тому, що ми сьогодні маємо унікальну можливість – "побачити Боже обличчя". За його словами, Нерукотворний образ Ісуса Христа Ісуса – це реліквія, що є свідком земного життя Спасителя.

"Ісус Христос взяв особисто в руки цей обрус і притулив до Свого обличчя. Тому він називається нерукотворним. Цим обрусом він зцілив Едесського царя від прокази. А сьогодні споглядати обличчя нашого Спасителя на цьому Нерукотворному образі можемо ми з вами", – зазначив Блаженніший.

Він додав, що цими днями ми так шукаємо Божого лиця і бачимо, що Він не просто привертає до нас своє обличчя, а дає нам його поцілувати – "як дитина цілує лице свого батька".

"Коли дитина бачить свого отця, то почувається впевнено, зникають усі страхи, висихають сльози, – підкреслив Глава УГКЦ. – Тому дякуємо сьогодні нашому Богові-Отцеві за його любов до нашого народу і Спасителеві – Ісусові Христові, який діянням Духа Святого робить своє обличчя для нас доступним".

Святиня буде виставлена до почитання у соборі Святого Юра до 15 лютого.

"Храм відкритий з 07.00 до 23.00. Кожен може прийти і помолитись, а також відчути ту благодать, яка йде від цього образу", – наголосив о. Павло Дроздяк.

Він додав, що умови виставлення Нерукотворного образу вимагають посиленої охорони.

"Посилена охорона як всередині храму, так і ззовні. Це є особлива вимога Апостольської столиці, оскільки йдеться про унікальну автентичну реліквію, яка за всю свою історію вдруге покинула Ватикан", – зауважив капелан ЛМР.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що усіх, хто збирається відвідати собор Св. Юра, закликають не брати з собою жодних зайвих предметів, великих валіз чи будь-чого, що могло б зашкодити безпеці людей і реліквії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: