fbpx

Процедура введення в експлуатацію новобудов стала простішою

Суспільство 09:30, 29.09, 2014

Державна архітектурно-будівельна інспекція спростила декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися через подання повідомлення.

Обсяг декларації суттєво скоротився – з 15 до 7 пунктів. Відповідні зміни будуть внесені до постанови №461 Кабінету Міністрів України "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів". Таке рішення ухвалив Урядовий комітет з питань регіонального розвитку на пропозицію Державної архітектурно-будівельної інспекції України. 

"Сьогодні в Україні близько половини будівництв починаються шляхом подання повідомлення. Однак коли ці об’єкти доводиться вводити в експлуатацію, спрощена система не діє. Людина має вписати в декларацію безліч інформації, в тому числі багато технічних даних, в яких розбираються лише спеціалісти. Вся ця зайва інформація лише заплутує людей і призводить до великої кількості помилок у документах. Як наслідок – декларації повертають на доопрацювання. Заповнити спрощену декларацію буде значно легше, адже  вона міститиме лише загальнозрозумілі дані", – заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк. 

Об’єм декларації зменшиться від 5-ти до 2-х сторінок, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.
Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.
Після того, як постанову ухвалить Уряд, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:
– інформацію про об’єкт;
– інформацію про замовника;
– дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт;
– інформацію про поштову/будівельну адресу;
– реквізити документа, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою;
– характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації);
– інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.
 
Такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: