fbpx

Прикарпатська поліція нагадує про особливості керування автомобілями у зимовий період

Суспільство 19:29, 29.12, 2015

З метою недопущення аварійності на дорогах області в зимовий період поліція застерігає водіїв від небезпек керування автотранспортом в складних погодних умовах та, відповідно, рекомендує водіям підготуватися до їзди зимовими дорогами.

Це означає, що при погіршенні дорожніх умов, під час керування транспортними засобами потрібно бути особливо уважними та обережними, чітко дотримуватися вимог Правил дорожнього руху, обирати безпечну швидкість та дистанцію руху, а також уникати різкого гальмування та маневрування ТЗ.

Перед початком їзди перш за все треба звернути увагу на ефективність роботи гальмівної системи транспортних засобів (далі ТЗ), функціонування зовнішніх освітлювальних приладів, елементів очищення та обігріву вікон автомобіля, а також звертаємо увагу на необхідності заміни літніх шин на зимові.

Рекомендації керування транспортом в умовах ожеледиці та снігового накату:

– На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Раптове гальмування призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше до втрати керованості.

– Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно, плавно, м'яко. Не робіть різких рухів кермом.

– При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний настил на цих ділянках дороги з'являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.

– На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому.

– Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, це може призвести до некерованості автомобілем або заносу.

– Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ, знижуйте швидкість до мінімуму.

– Особливо уважними та обережними потрібно бути водіям маршрутних таксі, автобусів та тролейбусів. При виникненні аварійно небезпечної ситуації з пасажирським транспортом тяжкість наслідків може бути надзвичайною, оскільки в салоні перебуває відразу значна кількість людей.

Тому водіям транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення, варто пам’ятати, що вони відповідають за життя і здоров’я своїх пасажирів! У свою чергу, працівники поліції проводять перевірки, з метою попередження та профілактики аварійності на пасажирському транспорті, зміцнення транспортної дисципліни водіїв та підвищення технічної готовності автотранспорту, призначеного для перевезення людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: