fbpx

Прикарпатські бійці відвідали відомого упівця "Дуба"

Суспільство 13:54, 24.03, 2015

Бійці Національної Гвардії України відвідали співробітника Служби безпеки ОУН-УПА, легендарного борця за Українську суверенну соборну державу в 40-50-х рр. ХХ ст. Дмитра Верхоляка (псевдо "Дуб").

Упівець був засуджений на 25 років таборів. Але попри це все, він і нині залишається в строю, вірним сином нашої рідної України, пише НП.

Відвідали Дмитра Верхоляка бійці 4-го батальйону оперативного призначення Національної Гвардії, депутат Надвірнянської міської ради Олег Туєшин, Андрій Лисканюк, Ярослав Сушириба, боєць ВЧ 3027 Василь Голіней, заступник голови районної ради Іван Степник.

Надвірнянці привезли вояці продукти харчування та засоби гігієни. Націоналіст був радий бачити свободівців у своїй домівці. За чашкою чаю Дмитро Верхоляк поділився своїм досвідом у боротьбі з московським окупантом та розповів про особливості повстанського життя.

"Життя вояків УПА підпорядковувалось досить суворому режимові – підйом, заняття, приймання їжі, відбій. Все це відбувалось у визначений час. Звичайно, в бойових умовах, під час боїв чи рейдів не завжди вдавалося дотримуватися точного розпорядку, проте дисципліна залишалася основою відносин українських повстанців. В Українській повстанській армії велику увагу приділяли формуванню національної свідомості та моральному вихованню вояків. На першому місці в кожного бійця була боротьба за вільну, незалежну Україну".

Гвардійці розповіли Дмитру Верхоляку про події в державі, про війну на Сході з російським окупантом, про підтримку бійців волонтерами, поділилися своїм бойовим досвідом.

Андрій Лисканюк зазначив, що сьогодні й надалі залишається актуальним гасло "Здобудеш Українську Державу або згинеш в боротьбі за неї!"

"Волю здобувають у бою, а підтримки, як і колись, можна чекати тільки від побратимів, а не від влади, яка, як в ті часи, так і сьогодні, є чужою, не українською", – наголосив Лисканюк.

"Ваші спогади, бойове минуле, патріотизм та ідея непереможності українського народу – це уроки для молодого покоління, для молодих бійців, які сьогодні стали на захист кордонів держави від того ж споконвічного нашого ворога, проти московського поневолення. Завдяки Вашій боротьбі відродилася держава, тепер наша справа – відстояти її знову, перемогти і прогнати ворога з нашої землі, щоб він ніколи більше на неї не зазіхав! Сьогодні є чимало продовжувачів вірної, ідейної справи УПА, яка переходитиме від покоління до покоління кожному свідомому, патріотично налаштованому українському націоналісту! В цьому ми переконалися, перебуваючи в зоні військових дій на Донбасі", – зазначив Олег Туєшин.

"Ми повинні шанувати Українських Героїв, і поки вони ще живі, допомагати їм, ми будемо завжди вдячні їм за те, що маємо Незалежну Україну, хоча іншого  змісту повинна вона набути. Я впевнений, прийде той час і буде Україна така, за яку боролись воїни УПА, Небесна сотня та бійці на східному фронті. Вони боролися та віддавали життя за волю України, адже їхня боротьба – це той Чин жертовності, який ми повинні наслідувати та продовжувати", – зауважив Іван Степник.

Бійці побажали Дмитру Верхоляку Божого благословення, міцного здоров’я, кріпості духу та пообіцяли, що перед Великоднем, за традицією, свободівці з великоднім кошиком завітають у його домівку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: