fbpx

Прикарпатським об’єднаним громадам розповіли, як отримати 5 тисяч доларів на реалізацію проектів

Суспільство 08:29, 11.05, 2018

Представники ГО "Центр Політичних Студій" представили в об’єднаних громадах Прикарпаття грантовий проект, спрямований на активізацію мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень у громадах.

Як писав КУРС, грантовий конкурс проводиться для семи ОТГ-партнерів програми "DOBRE" Івано-Франківської області: Білоберізької, Верхнянської, Печеніжинської, Старобогородчанської, Більшівцівської, Нижньовербізької, Матеївецької.

Виконавцем проекту на Прикарпатті, який впроваджується у рамках програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE), є ГО "Центр Політичних Студій".

"За перший місяць роботи ми об’їздили всі сім ОТГ, познайомились з владою і активом, презентували проекти, оголосили конкурс на субгрантування та обговорили плани роботи, – розповів координатор проекту Віталій Світлик.  Далі будемо проводити базові навчання і працювати з громадою "в польових умовах"  приймати рішення, тестувати механізми".

Грантові заявки можуть подавати громадські організації, зареєстровані на території ОТГ, або ініціативні групи. Найкращі пропозиції отримають до 5000 доларів США на одну громаду.

Заявник повинен надати власний внесок у виконання проекту у розмірі 10% від загального бюджету проекту. Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами або спонсорами. У проекті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більш як 30% (комунальні, зарплата координатора проекту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Нагадаємо, заявки приймаються до кінця дня до 23.59 год. 31 травня 2018 року.

До речі, ГО "Центр Політичних Студій" у рамках  проекту "Фінансова доброчесність у громадах" допомагає ОТГ впровадити унікальний механізм  бюджет для громадян.

"Це публікація всього бюджету громади у простій, доступній формі, без складних визначень та з доступною візуалізацією. Такий інструмент працює в багатьох країнах світу, а в Україні його вперше впровадять в ОТГ. Компонент залучення – це робота у напрямку активізації місцевих жителів та залучення їх до процесів управління громадою. В цьому напрямку ми впроваджуватимемо різного роду інструменти участі: петиції, звернення громадян, візуалізацію бюджету, громадські слухання, ради та експертизи, бюджет участі тощо",  розповів Світлик.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: