fbpx

Рада ухвалила закон, який передбачає процедуру імпічменту: як голосували прикарпатські нардепи

Політика 11:52, 06.06, 2019

Народні депутати ухвалили законопроект № 1098 "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.

За це віддали свої голоси 279 парламентарів із необхідних 226, пише УП.

Нардепи з Прикарпаття голосували так: Юрій Соловей (БПП) – за, Михайло Довбенко (БПП)  за, Юрій Бабій (НФ)  за, Анатолій Дирів (НФ)  за, Володимир Шкварилюк (НФ)  за, Юрій Тимошенко  за, Юрій Дерев'янко  за, Олександр Шевченко  за, Віктор Шевченко  за.

 

Депутати приступили до розгляду законопроекту у другому читанні 4 червня, і менш ніж за три дні вони розглянули понад 700 правок.

"Хтось каже, що ми не працюємо, але ми працюємо і працюємо ефективно",  сказав спікер Ради Андрій Парубій після успішного голосування.

У документі вказується, що спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради України  колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор та спецслідчі.

Завданням комісії, зокрема, є проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ поданні про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту.

Зазначається, що комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі до таємних.

Нагадаємо, 3 червня під час погоджувальної ради представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук закликав парламент негайно розглянути законопроекти, подані Володимиром Зеленським. Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що деякі законодавчі ініціативи глави держави дивують, але пообіцяв їх розглянути у сесійній залі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: